Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi teát adjak az egy...

Mennyi teát adjak az egy hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés
Anyatejes, de azt mondta a védőnő, hogy nyáron kapjon teát vagy vizet is. csak azt felejtette mondani, hogy mennyit.
2008. jún. 18. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is azt mondta a védőnő, sőt a gyerekorvosunk is. De én nem adok. Sajnos a védőnők és a gyerekorvosok többsége, megtanult valami régi hülyeséget és azt szajkózzák. Bemásolom ezt neked:


Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?

Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2008. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kislányom egy hónapos korában kb 1 deci teát ivott. Kamillateát kapott, amit nagyon hígra főztem, éppen hogy csak belemártottam a vízbe (kb 10 másodpercre) Utána áttettem egy másik bögrébe és kiáztattam magamnak.
2008. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is kamillateát adtam illetve babamosoly nevü édesköményes teát(nagyon jó volt a hasfájására), de mind a kettőt nagyon gyengére kell elkészíteni, épphogy legyen egy kis színe.

Mi mindig evés előtt és után adtunk pár kortyot a teából és akkor hogyha nem bírta ki a 2 órát az etetések között.

1 hónapos korában nekünk kb. 1 nap alatt 30 ml ivott meg.

2008. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Semennyit, szoptsd gyakrabban a melegben, ha szomjas, de nem kell neki tea! Az őskövület védőnők ezt szajkózzák, de nincs rá semmi szükség. Az anyatej teljesen megfelel.
2008. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

A kamilla vizelethajtó. Kis mennyiségben is, hiszen a baba érzékenyebb az ilyesmire. Tutira gondolod, hogy kell az a bkicsinek? :)))

Anyatej kell és semmi más. Mindkét gyerekemet így szoptattam, mindkettőt nagyon sokáig.

2008. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is adtam a picinek teát, amikor nyűgös volt, és nem éhes. Nemegyszer a cicit nem fogadta el, és a teát vagy vizet igen... Szóval ennyit arról, hoyg nem szomjas a baba... Én nem mértem, hogy mennyit iszik, nem ivott sokat, de annyit, amennyi elég volt neki.
2008. jún. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
napi 1-1.5 decit. én kammilát adtam neki 3* higításba.
2008. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!