Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképpen kell használni...

Mindenképpen kell használni porszívós orrszívót?

Figyelt kérdés

Anyum azt mondja h hülyeség mert amikor mi voltunk kicsik nekünk se volt ilyen ha betegek voltunk.A védőnp szerint meg kell ha beteg a baba.

Én meg nem tudok dönteni mert az tény h amikor én is meg vagyok fázva fújom az orrom és a baba nem tudja kifújni de nem túl drasztikus.Lányom pl nagyon fél a porszívótól.

Mik a vélemények?Kell vagy nem?

(Hála a jó égnek még nem volt beteg a babám de jön a taknyos idő és szeretnék felkészülni.)


2009. okt. 3. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt, ez igaz, és felnőttünk, de kérdezd meg anyukádat, hány éjszakát virrasztott át, mert nem kaptál levegőt, csak ha függőlegesben tartott, és hányszor kaptál fül- és arcüreggyulladást... Az orrszívó egyike a mai kor jó találmányainak. Kicsiként az én lányom is üvöltött, másfél évesen már ő szívta le magának. Fájni biztos nem fáj (kipróbáltam), és nem is drága, szerintem mindenképpen érdemes!
2009. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű. Én is féltem tőle, de a védőnőm azt mondta, hogy a kézi sima sz@rt se ér. Hát kellett is a porszívó ereje :) Én előtte kipróbáltam magamon (persze üres orral), egyáltalán nem fájdalmas, vagy kellemetlen, persze nem is jó, ha az orrodba dugnak valamit, ami még zajos is..


De utána sokkal jobb neki. És a műanyag csövön látod, mennyi trutyi jön ki a baba orrából. Nekünk az első néhány hónapban kellett párszor használni (decemberi babánk van), volt, hogy le kellett fognunk két kezét, fejét, üvöltött mint a sakál, viszont utána jól aludt.


Most tíz hónapos, és fogom használni, ha kell. Szerencsére nem fél a porszívótól amúgy, naponta többször is használjuk (porszívózásra) :)

2009. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de nagyon hasznos találmány. A síma kézi szrt sem ér a porszívóshoz képest. Állítólag van valami ami nem olyan hangos, mint a porszívó, elemmel működik, de ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom.
2009. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi is használjuk, nagyon bevált. Amíg picike volt, simán tűrte szó nélkül. Aztán 1 éves kora körül elkezdte utálni a porszívót és ilyenkor mindenféle előadással próbálom elterelni a figyelmét a zúgásról, de megéri, mert szépen kitisztítja a nóziját.
2009. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem ez a leghatásosabb. Én próbáltam kézi pumpásat, kézi szívósat (amit szájjal kellet kiszívni, Otrivin ha jól emlékszem), de nem értek semmit. Pont azért vettem meg ezeket, mert drasztikus a porszívós megoldás, főleg éjjel, de nem váltak be. Az elektromosat nem próbáltam, mert őszintén szólva nem akartam több ezer Ft-ot rákölteni úgy, hogy nem is biztosan válik be.

Szóval én azt mondom, hogy kell ha meg van fázva a babád, és nagyon fog ordítani, de mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy inkább sírjon egy percig, mint utána arcüreggyulladása legyen.

Üdv, 11 hónapos, eddig 4-szer megfázott baba anyukája

2009. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én babám még a másik szobában sem viseli el a porszívó hangját. Ezért elemes orszívót vettünk a múlt héten és bizony nagy hasznát vesszük, bár a babám ezt sem igazán értékeli.

Azt javasolták még, hogy esetleg a porszívót célszerű letakarni valamivel, ami tompítja a hangját. Nálunk szerintem még az sem válna be.

2009. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha meg van fázva, akkor elkerülhetetlen. Sokkal de sokkal hatásosabb, mint a kézi orrszívó. És ha használod, sok problémát, betegséget meg tudsz előzni.

Ha a baba fél a porszívótól, akkor vastag plédekkel le kell takarni a porszívót, és akkor nem olyan hangos.

2009. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
lehet kapni elektromos orrszívó porszívót kimondottan babáknak, ami nagyon halk és jól szív, de nem tudom mennyibe kerül, mivel babysitterként használtam, de jó a porszívóra szerelhető is főleg ha tudod szabályozni a szívó erősséget.Nagyon hasznos és elkerülhető vele az arc üreg és középfül gyulladás és a baba is jobban alszik.
2009. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Meggyőztetek! :D
2009. okt. 3. 21:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az elemeset 10 ezerért vettem.
2009. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!