Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha a 2 hónapos...

Mit csináljak ha a 2 hónapos hasfájós babám nem hajlandó meginni a kamillateát?

Figyelt kérdés
Cumisüvegből egyáltalán nem issza, pedig kis cukot is teszek bele. Kiskanállal próbálkozom, de olyan érzés, mintha kínoznám, keservesen sír.
2008. jún. 18. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kamillát nekem sem itta meg, illetve amikor egyszer sikerült, akkor utána úgy ordított, hogy csak na... Kipróbáltam az édeskömény teát, azt szívesen issza cukor nélkül is, és az is jó hasfájásra. Ráadásul most mondta a védőnő, hogy a kamillát már nem részesítik annyira előnyben, mert allergén... (Persze ma már mi nem sz?)Próbáld ki az édeskömény teát.
2008. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnos az édeskömény teától fáj a hasa, ezért Laktoherbet sem iszom.

2008. jún. 18. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel és próbálkozz nyugodtan kiskanállal, ha nem megy, próbáld itatni vele, mert azt is ügyesen tudnak. Igaz nem írtad szoptatod-e a babódat.

Vegyél babáknak való kanalat, az puha és könnyen lehet etetni vele még a piciket is.

Amúgy próbáld meg az ánizst, annak is olyan hatása van mint az édesköménynek, hátha azt jobban bírja majd a babád. Szerintem nem kell bele cukrot tenni, 3-4 kiskanállal annélkül is lenyelik.

Mikor erőss görcsei vannak az ugyancsak két hónapos babánknak, mi adunk neki pár csepp espumisant.

2008. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kamillatea nem is olyan jó hasfájásra. Régen azt adták a babáknak, amikor szorulásuk volt, pedig hosszútávon inkább megfogja a székletet! Kamilla valóban allergén, én például ha megiszom, órákon keresztül nagyon fáj a gyomrom. Ha nem akarja meginni, ne erőltesd.
2008. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia nekem is hasfájós volt a kislányom mi találtunk nek iegy homeopátiás szert ami nagyon jó volt három nap múlva már nem volt semmi baja és egyszerűen be lehet adni csak 5 golyócskát kell vízbe áztatni és simán megisszák a neve


CHAMOMILLA VULGARIS 15CH


TÉNYLEG SZUPER ÉS NEM IS DRÁGA

2008. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a tea nem megy megpróbálhatod az espumisant vagy az infacolt (mindkettőnek ugyan az a hatóanyaga) vagy a gripe watert, ezek mind a hasfájós babáknak vannak és 2 hónaposnak már nyugodtan adhatók.
2008. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az Infacol, Espumisan, Sab simplex nem segítettek, most vettem Gripe Water-t, remélem ez segít. És akkor nem erőéltetem a kamillát. A homeopátiás bogyó is jól hangzik, nekem bevált tejserkentésre.
2008. jún. 18. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!