Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a "túl nagy" korkülönb...

Mekkora a "túl nagy" korkülönbség testvérek között?

Figyelt kérdés
Amikor inkább már két "külön" gyerek, nem testvérpár. Ettől persze szerethetik egymást, de amikor már nem annyira tudnak együtt játszani, már nagyon más az érdeklődési körük, a fejlettségük.
2009. okt. 3. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 év 2 hónap és nem volt túl sok, nagyon jól megértettük mindig egymást.
2009. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 39 hetes kismama vagyok, van egy fiam ő 8 éves, nem tudom milyen lesz, ekkora korkülönbséggel, de szerintem nagyon jól ellesznek. Már nagyon várja a tesót, állandóan puszilgatja a hasamat, a játékait is azt mondta majd mind a tesóé lesz. De ugye még nem született meg a tesó, én is kíváncsi leszek milyen lesz, de már most imádja, így nagy baj nem lehet:)
2009. okt. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a feltestverem 19 évvel idősebb nalam.

a fia 2 evvel fiatalabb nalam.

remenytelenul tavoli az az ember

2009. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tíz év korkülönbség már túl sok. Barátnőm és testvére között annyi van és nem érzik igazán testvérnak egymást. Mindíg mindent külön csináltak. Gondold el, amikor a nagyobb kezdett eljárni a barátaival, a kisebb még csak 5-6 éves volt. Mire ő is belenőtt ebbe a korba a nagytesó már babát várt. Sohasem voltak szinkronban. A párom öcse is 12 évvel fiatalabb, ők a nővérével már inkább szülei voltak, mint testvérek. Tanították írni, vitték különórára stb... Az öcsük egykeként nőtt fel.
2009. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a saját gyerekkoromból tudok példát írni. Bátyám 6 évvel idősebb, mint én, öcsém 5 évvel fiatalabb. Jó testvérek vagyunk, igaz már mind felnőttek, de gyerekkorunkban rengeteget játszottunk együtt, hol kettesben, hol hármasban. Anyukám szerint is tökéletes volt a korkülönbség. Már voltunk annyira értelmesek, hogy nem megnehezítettük anyukánk dolgát, hanem inkább könnyítettük.

Mi is ilyen különbséggel szeretnénk gyerekeket, egy kislányunk már van, ő most egy éves.

2009. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!