Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg veszélytelenek a...

Tényleg veszélytelenek a homeopátiás szerek a babákra?

Figyelt kérdés
Mert most olvastam egy szert amiről azt írták,hogy a pézsmamacska szívéből ill.májából kivont anyagot tartalmaz.Eddig én úgy gondoltam,hogy növényi eredetű szerek ezek.
2009. okt. 2. 14:15
 1/5 A kérdező kommentje:
oscillococcinum volt a macsekos szer neve.
2009. okt. 2. 14:19
 2/5 anonim ***** válasza:

1. A homeopátiás szerek NEM veszélyesek a babákra.

2. A homeopátiás szerek NEM csak növényekből készülnek.

3. Akkor lehet probléma a szedésüknél, ha egy bizonyos összetevőre valaki érzékeny és épp nem ezt az érzékenységet kezelik a szerrel. Másik veszély, ha a szert egy valamire használják, pl. anyagcsere gyorsításra, de a hatása más szerv betegsége miatt veszélyes - a pajzsmirigy túlműködése.

4. Minimum szerezz be egy homeopátiás könyvet (pl. patikában kapható a Homeopátia a mindennapokban, 1000 forint körül van az ára, rövid tünet leírások vannak benne és külön egy gyermekgyógyászati rész is).

5. Maximum menjetek el egy homeopátiás orvoshoz (aki tényleg az, nem csak elfogadja a szerek alkalmazását), aki alkati szert tud javasolni (ami nagyjából azt jelenti, hogy minden nyavalyára csak egy-két féle bogyót kell szedni).

2009. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fogzásra használjuk már a chaomilla ch 15 golyókat,de gondoltam,hogy megfázásra stb. is vennénk.Itt ezen az oldalon szoktam olvasni,hogy mire mi jó.Elég drágák ezek a homeós orvosok.
2009. okt. 2. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy veszélytelenek. Mi is adjuk pont ezt kisfiúnknak meg mi is szedjük. Influenza megelőzésre van, heti 1x kell adni kb. 10 golyót babáknak vízben feloldva. Homeopátiás gyerekorvost kérdeztem róla aki kisfiúnk ekcémáján is segített.
2009. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen veszélytelenek,hiszen egy nanogramm hatóanyag vagy bármi nincs bennük,csak "energia" meg "memória"...tul.képpen vízben laktóz golyókat oldasz fel a gyereknek(ennyi a veszélyük,ha pl. laktózérzékeny a gyerek)
2009. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!