Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is ennyire káros...

Szerintetek is ennyire káros a kenguru? Kiakadtam!

Figyelt kérdés
A nagyanyám és a keresztanyám éppen most szidtak össze, hogy milyen anya vagyok én, hogy kenguruba raktam kb. 20-30 percre a 12 hetes lányom. Tönkreteszem az egészséges gyerekemet ezzel, és csakis én leszek a hibás, mert nem hallgatok rájuk, pedig ők csak jót akarnak. Mit szóltok ehhez? Mindjárt felrobbanok!
2009. okt. 2. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

örülj, h ennyire aggódnak:)

az én anyósom felültette a kiságyban a 3 hónapos fiamat anno, h erősödjön a gerince...

a kérdésre: én nem hiszem, h ártottál vele. vhol én azt gondolom, hha ezek tényleg ennyire károsak lennének, mint ahogy be vannak harangozva, akkor mindenki gyógytornára járna a gimiben... kicsit túl van ez lihegve... használd ha szereti a babád:)

2009. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát tönkre nem teszed, mert jól össze vannak rakva! :o) 20 perccel meg biztos nem. Az egyetlen, ami miatt nem szerencsés a kenguru (főleg kislánynak), hogy a csípőjét nem tartja meg, lógnak benne a lábai. Emiatt, ha esetleg van hordozókendőd, az jobb. De ha belegondolunk, sokszor a babák, amíg kézben vannak (néha órák hosszat), akkor is egész fura pózban vannak (alátámasztás szempontjából), szóval ha nem tölt benne naponta hosszú órákat, biztos nem lesz baja. A testközelség meg egyenesen szuper neki!
2009. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányomnak az ortopéd orvos kifejezetten ajánlotta, hogy naponta többször tegyem kenguruba, mivel merev volt a csípője!!

Személy szerint kenguru párti vagyok, a hordozókendőtől nagyon félek, hogy csak egy picit félre csúszik az anyag aztán pottyan a gyerek:(.

Üdv. egy 16 hónapos kislány anyukája.

2009. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akadj ki, az idősebbek már csak ilyenek. Az én anyám, nagyanyám is állandóan tanácsokat ad mikor ott vagyunk.

Én is kb12 hetes kora óta használom a kengurut, mert ha pl tömegközlekedünk, akkor máshogy nem tudom, a babakocsink túl nehéz. nem hiszem, hogy gond lenne belőle. Persze tényleg nem óraákat viszem így, max fél óra után mindig kiveszem és pihentetem a hátát.

2009. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne is figyelj rájuk! Engem azzal akasztanak ki mindig hogy miért nem teszem pólyába a gyereket... Az idősek már csak ilyenek.
2009. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
www.mamami.hu ez ahordozásról egy nagyon jó fórum, ott biztosan megtudod, hogy milyen pózban hordozhatsz! A sima kenguru, ami nem tartja a hátat káros a baba hátára. Amíg nem tudja tartani magát használj kendőt, bölcsőtartást, és ne ültesd...persze a reklámok az mondják, hogy újszülött kórtóllehet használni akengurut...de nem!! Nézd meg ez a webhelyet...én is itt tájékozódtam, kendőm van... 3 hónapos lesz a fiam, kenguruba majd később teszem.
2009. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!