Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért borulhatott fel a babám...

Miért borulhatott fel a babám napirendje?

Figyelt kérdés

4 hónapos elmúlt a Maszatbabám, és már egy pár hete ügyesen beállt úgy a napunk, hogy reggel 6-kor, aztán délelőtt 9-kor, aztán így tovább 3 óránként ettünk. Az esti 6-os evés után 1 órával szoktunk fürdeni, utána ivott egy kis teát, és elaludt. Az utolsó etetést 10 óra körül szoktam megejteni, ilyenkor kómásan eszik a Maszatka, utána azonnal visszaalszik, és reggel 6-ig evés nélkül kibírjuk. Csak akkor kell hozzá felkelni éjjel, ha cumihiány van, vagy keresztbe fordul a kiságyban.


Viszont pár napja teljesen "összeomlott a rendszer", van hogy hajnalok hajnalán már megébred enni, nehezen alszik el, tiszta nyűgös, semmi nem jó, össze-vissza eszünk az eddigiekhez képest. ( 2 evés között a 3 órát azért tartjuk)

Hogy állítsam vissza a rendszert?

Ha egy pár napig "irányítom", megbróbálom befolyásolni ez etetési időt már a reggeli legelsőnél, elérek valamit, vagy csak felzaklatom a Drágát?

Vagy várjak egy kicsit, aztán majd beáll?


Az nem gond, hogy fürdetés után nem "rendes" kaját eszik, hanem csak reázik?

Nem az lenne a normális, hogy fürdünk-eszünk-alszunk?


Tudtok tippet adni?


2009. okt. 1. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg valamennyire tartani a régi menetrendet,Este pedig ne csak teát,hanem valami tartalmasabb vacsit adni.Lehet,hogy éhes marad,azért kel korábban.Emiatt aztán borul az egész nap.És próbáld már neki valamelyik etetést gyümölcssel kiváltani.Ebben a korban már megkellene kezdeni a hozzátáplálást.
2009. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet fogzik vagy az idő zavarta be. Nekünk is volt ilyen nagyon sokat, de napok-hetek után mindig visszaállt saját magától nyugi. Kitartást.
2009. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Eszedbe ne jusson hozzátáplálni fél éves koráig, de ha mégis, előtte feltétlenül kérd ki a gyerekorvos véleményét, hogy elkerüljetek egy-két allergiát.
2009. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Én kisfiam 3 hónapos, de nálunk is ez volt. Beállt szépen egy napi rend, szinte óramű pontossággal ugyanazt csinálta ugyanabban az időben néhány hétig. Teljesen boldog voltam, majd egyszer csak felborult minden, össze-vissza eszik és alszik (napközbe), sokat nyűgösködik. Én nem erőltetem rá idő szerint a dolgokat, hiszen nincsen két egyforma napjuk nekik sem, ahogy nekünk sem. Amikor éhes akkor etetem, amikor álmos akkor altatom stb. Úgy is be fog állni hamarosan egy lehet hogy óra szerint más rend. De nem is az a fontos, hogy hánykor eszik, hanem hogy meglegyen a körforgás (evés-játék-alvás) és nagyjából ugyanannyi idő telik el a tevékenységek között.

Ha eddig is csak teáztattad esténként és úgy is átaludta az éjszakát akkor nem biztos hogy éhes, lehet a foga zavarja vagy új dolgot látott napközben, vagy túlpörgött napközben stb Millió oka lehet. Amúgy miért teáztatod Őt? Ha anyatejes baba akkor nincs szükség teára. Jobb lenne lefekvés előtt inkább megszoptatni, az meg is nyugtatja a babákat.

Szerintem hogy este 6-kor eszik utoljára tejcsit, az túl hosszú idő. Nem csoda, hogy felébred éjszaka. Még akkor is hosszú, ha tápszeres.

A rendszer összeomlása nagyon sok mindentől lehet, szerintem ne erőltesd rá, Ő tudja a legjobban, hogy mikor mire van szüksége. Ha meg nyűgös akkor ringasd, szeretgesd többet és tedd le Őt többször aludni napközben, mert lehet hogy fáradt, nem alszik eleget. Az Én babámnál ezek váltak be nyűgösségre.

További szép estét!

Üdv!

2009. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsi de félreértettetek!

Nem azt írtam, hogy este 6-kor eszik utoljára és akkor is cak teát, hanem a 6-os evés után 1 órával fürdünk, fürdés után teázik és elalszik. De este 10 és 11 között mégegyszer megetetem, ez szokott félkómás állapotában történni.

Nem éheztetem a gyereket! :))

Ja, és azért teázik, mert tápszeres, az mellé meg kell +folyadék.

Tápszeres babáknál viszont már 4 hónapos kortól ajánlják a hozzátáplálást, hogy fedezze a vitaminszükségletét.


Nem akarok okoskodni hogy mindenkinek írtam valamit a válaszára, nagyon köszi nektek, hogy egyltalán foglalkoztatok a kérdésemmel.


Közben rendeződtek a dolgaink, új napirendet vettünk fel!!!

2009. okt. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!