Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikortól lehet egy...

Hogyan és mikortól lehet egy kisbabát rászoktatni arra, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
A kisfiam most múlt egy hónapos, és már tud 4 órát aludni egyhuzamban, bár maga az elalvás elég nehezen megy. Egyáltalán mikortól illik átaludnia az éjszakát?
2008. jún. 17. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen babafüggő. A nagyobbik fiam 8 hónapos korától alussza át az éjszakát a kisebbik pedig 13 hónapos korától. Voltak kisebb időszakok az elején amikor pár napig aludtak éjszaka,de az nem tartott sokáig.
2008. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is babafüggő. Az én kisfiam kb. 7 hetes korátó átalussza az éjszakát, de ez magától alakult így. Talán próbáld ki azt, hogy ne kelj fel minden rezdülésére, ha hallod, hogy éjszaka felébredt, várj egy kicsit, hátha visszaalszik magától.
2008. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. jún. 17. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:

hát én is ezzel küzdök. lányom 5hónapos,de 1,5hónapja 3x 4x kel.Pedig jól elalszik,mikor fáradt,és jóllakottan.

Baba függö,hogy mikortól.Növérem lánya 3 éves,van hogy még most is felkel,és a 2éves fia is.

2008. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvastam multkor egy cikket hogy mért ébrednek fel a babák éjszaka. Nem szabad túl korán rászoktatni az éjszaka átalvására, leírom hogy mért: A babák keveset alszanak mélyen, míg a felnőttem több mint a fél alvásidejüket mély alvással töltik. A babáknak azért nincs sok mélyalvásuk, mert gondolj bele: a babának gyors az anyagcseréje az anyatej miatt is, és míg a felnőtt feltud éjszaka kelni ha éhes lenne( de nem szokásunk) a kisbaba felébred de nem tudja magát ellátni, ezért sír. Ha sír éjszaka a kisbabád és nem mész oda azért merthogy most akkkor is átalszod az éjszakát azzal bajba is kerülhet a pici... Nem azt mondom hogy egy éjszaka alatt éhenhal, de lehetnek problémák... Sok ilyesmit írt még le a cikk... Sajnos nem tudom rendesen leírni... Megpróbálom megkeresni és leírom ide h hol találod.
2008. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
[link] Na itt is van. Fölösleges volt leírni az előzőket, mert csak belekavarodtam énis. Bocsi. És igaz a kérdésedre nem igazán válaszoltam, de annyi biztos hogy nem túl jó ha a babát már 1hónapos korba éjszaka átalvásra akarod szoktatni.
2008. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy olvasd végig ha van időd és türelmed, csak úgy lehet megérteni. Én utálok olvasni, de ez még engem is érdekelt, és érdekes dolgokat tudtam meg.
2008. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sírni én sem hagynám, csak az etetéssel trükköznék, pl. napközben többet vagy többször, ilyesmik.
2008. jún. 18. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!