Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két napja bújt ki a foga, de...

Két napja bújt ki a foga, de már szétharabdálta a mellbimbóm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hós, főként még tejcit kap, tudom, hogy nem szándékosan csinálja, hanem így szopizik, gondolom még neki is új a fogacska, vagy lehet jót is tesz az ínyének, de én már néha majd rosszul vagyok. Mit lehetne tenni? Bimbóvédő?
2009. szept. 30. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolta a védőnőm, hogy szóljak rá. " Anyának fáj, nem szabad!" Az én kisfiam 6 hónapos és már 2 foga van, de eddig csak 1x harapott meg. Határozottan rá kell szólni. Meg fogja érteni. Nekem a bimbóvédő nem vált be, nem akart szopizni tőle. Meg próbálhatod, hátha beválik nektek, de akkor is értesd meg a babáddal, hogy neked az fáj.
2009. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
szétharabdálta
2009. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
17%
én a kutyámnak mindig rácsapok a fejére ha harapdál, gyorsan meg lehet így nevelni.
2009. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ráharap, szólj rá határozottan, hogy NE!

Ha még egyszer, akkor fejezd be a szoptatást azonnal!Nagyon hamar(harmadjára) rá fog jönni, hogy mit akarsz! honnan tudná, hogy fáj, ha nem szólsz? És honnan tudná, mit kell tennie? Így gyorsan rájön.

Ne bimbóvédőzz(ha nem muszáj) Tanítsd a gyermeked! Nem kell mindent ráhagyni, meg fogja érteni. Nagyon fontos, hogy mindig mindent rögtön megértess vele, hogy szabad-e vagy sem. Ezt most el kell kezdeni! Nagyon okosak a kisbabák!Légy következetes, azzal segíted őt, hog yhamar rájöjjön a megoldásra(szopjon óvatosan) A bimbóvédővel pont ahelytelen cselekedetre sarkallnád.

És innen mindig ez lesz: mindent tanítgatni: türelmesen, de kitartóan! És nincs kivétel!

2009. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

bocs, elírtam a harapdált, de nem gondoltam hogy ennyire bántani fog :-)


Köszi a válaszokat, csak az a baj, hogy ő nem csak úgy megharap, hanem úgy szopizik, hogy közben mindig dörzsöli a foga a mellem, így biztos nem értené, hogy miért szólok rá, vagy miért veszem el, főleg hogy sokszor már félálomban van szopizás közben

2009. szept. 30. 22:43
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és a fejére biztos nem csapok, én nem kutyát szültem hanem gyereket és a kettő nálunk nem ugyanaz...
2009. szept. 30. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!