Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek adjatok tanácsot! Az...

Kérlek adjatok tanácsot! Az én kislányom miért nem eszik úgy ahogy a többiek?

Figyelt kérdés

6 hónapos és 1 hetes. 4 hónaposan kezdtük a kóstoltatást úgy ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Most ott tartunk, hogy az tízórai és az uzsonna ki van váltva, de főleg a délelőtti étkezés egy rémálom. Egyszerűen nem nyitja a száját. Mindegy mit adok, semmi nem kell neki. (a tápszerrel is csak játszik) Egész nap pörög, vidám, jár keze lába, már majdnem mászik, kaja közben is már menne.

Az uzsi úgy ahogy lecsúszik, de van, hogy az is csak "bohóckodások" árán. Tartottunk már egy 1 hetes szünetet, hátha majd utána jobban nyitja a száját de nem. :(

Minden anyukától azt hallom, hogy azt ő babájuk megeszik egy nap 2-3 üveg bébkaját. Hiába nem akarok foglalkozni más babájával, emellett akkor sem tudok elmenni.

Az én babám már soha nem fog normálisan enni?? :(


2013. máj. 12. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem fog. Talán próbáld meg megvárni, hogy görbüljön a szája az éhségtől. Ha éhes, tuti nyitja majd a száját. Amúgy meg lehet, nem kéne "bohóckodni" mert azt hiszi hogy játszol vele és ezért nem eszik rendesen.
2013. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy ne rögtön játékból ültesd le enni, hanem mondjuk vedd fel és nézegessen vmit, pl képet a falon, függönyt, vagy vmit ami nem nagyon mozog, így ő is lehiggad egy kicsit. Első voltam. :)
2013. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Most akkor hidd el nekem, hogy az aki azzal henceg, az csak a henceg.Nálunk már volt hogy bebizonyosodott, hogy semmi valóságalapja nincs az ilyen megnyilvánulásoknak.

Tényleg ne foglalkozz vele.A te babád ilyen.

Ahogy látom üveges kajával eteted..Próbáltál már több fajtát?Vagy ha eddig nem főztél neki, lehet ki kéne próbálni.Van a Sinlac por.Tudod az a szentjános kenyérmagos.Ultra hiper szuper egészséges, és rántás helyett is lehet használni..és nem utolsó sorban kicsit édeskéssé változtatja a főtt ételeket, így a babák jobban elfogadják a főtt ételt.

Én pl mindig bekapcsoltam a mesecsatornát, és annyira bámulta hogy simán megetettem közbe. :) De persze ez az én technikám volt.A lényeg hogy valamivel lekösd a figyelmét, mert nekik még elég uncsi ott ülni.

2013. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Na, ez azért elég erős túlzás, hogy aki azt mondja, hogy szépen eszik a babája az caak "henceg" és nem igaz az egész. A fiam is bármikor lenyomott ebben a korban egy üveg bébikaját, sőt. De Ő a mai napig szuper étvágyú gyerek.

A babák nem egyformák, így az étvágyuk, étkezési szokásaik sem. Ezt jobb ha elfogadod Kérdező és nem hasonlítgatod más gyerekekhez a tiédet. Emellett bohóckodni szerintem sem jó evés közben, mert azt hiszi hogy játszotok.

2013. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, tényleg igaz a mondás, hogy ha egy gyerek éhes, akkor eszik. Ők még ösztönösen tudják, mi a jó nekik. Ő valószínűleg soha nem lesz nagy evő, ezért ne is hasonlítsd össze más gyerekekkel. Az én lányom már 16 hónapos, de most is vannak olyan időszakok, amikor rémálom az evés. Most is például 1 hete minden evése 2-3 kanálnyi, ha egyáltalán kinyitja a száját. Tápszerből is max. 200 milit iszik meg, de legtöbbször csak 100-at. Amíg fejlődik rendesen és nő a súlya, addig nincs gond.

És mellesleg az én lányom a húst se eszi meg. Ha megérzi, kiköpi.

2013. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Persze, igyekszem nem törődni mással, de amikor már a 10. helyről hallom azt, hogy a többi ilyen korú baba mennyit eszik, akkor elgondolkodtam, hogy az én kicsikém miért nem, talán valamit rosszul csinálok?

Az első 4 hónapban jó evő volt, mindig megette az adagját, de amióta elkezdett forgolódni, azóta sokkal fontosabb neki a mozgás, mint az evés.

A családban van egy gyerek (nővérem fia, 7 éves) aki iszonyatosan alultáplált, mert nem eszik meg semmit. 18 kg, és nagyon vékony. Öklendezik bizonyos ételek láttál, nem eszik meg csak pár dolgot. Mi van, ha az én gyerekem is ilyen lesz? Eddig mindig tesómékat hibáztattam emiatt, de mi van, ha én sem tudok majd tenni ez ellen?

Egyébként, nem feltétlenül bolti bébikaját adok neki, csak bizonyos ízekből, amiknek nincs szezonja. Szoktam kombinálni az ízeket is, próbálkoztam különféle tejpéppel gyümölcsbe keverve, de pár kanál erejéig nyitja a száját, aztán szájzár és bambulás van.

A bohóckodást elfelejtem. De mit tehetek még?

2013. máj. 12. 21:10
 7/11 Disi ***** válasza:
Ne keseredj el. Mi 5 hósan kezdtük el és egy hónapon át kínlódtunk és sehova sem jutottunk. Egyik nap ha megevett 6 kanállal akkor másnap már csak 2-őt. Az ismerős babák úgy nyitották a szájukat mint a kisangyal, nagyon kétségbe voltam esve... Aztán egyik este apa evett kenyeret az asztalnál, a kislányom csak nézte, majd óriásira nyitotta a száját. Ez volt az áttörés! Akkor jöttünk rá, hogy darabosan kell próbálkozni. Eltettem a turmixgépet és utána nem volt gond. Mindent puhára pároltam és szépen bevezettünk mindent az idejében. Nálunk ez volt a kulcs. Most 22 hós, azóta sem eszi meg a főzelékeket. A bébiételeket sosem ette meg, azzal is próbálkoztam. Annyit fog még változni az ízlése, ez még nem hiszem hogy azt jelentené hogy egész életében rossz evő lesz. Volt egy pár hónap amikor a csirkemáj brokkolival volt a kedvenc étele. Mosz nem hajlandó megenni. Arról nem beszélve, hogy ha ne adja a jó isten, de a fogzás úgy megkínozza a babádat mint az enyémet, akkor prdig azért leszel kétségbeesve, mert 2 hétig csak tàpszert hajlandó megenni :( bocsi ha vannak hibák, telefonról írok.
2013. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondok, hogy ne aggódj addig, amíg gyarapodik a súlya, növekedik szépen és eleven, mert addig biztosan nincs baj!!! Amikor éhes lesz azt tuti, hogy észre fogod venni és akkor enni is fog szépen!!!!!!!!!!!

Most biztos, ilyen időszaka van! Ne aggódj, majd változik ez is! :)


Ikres

2013. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok. Azt is próbáld meg, hogy ha megeszik egy falatot, akkor dícsérd meg, és mosolyogj rá. ha nem eszi, vagy kiberregi, akkor ráncold össze a szemöldököd és lássa rajtad, hogy ez nem tetszik neked. A babák kiválóan olvasnak a mimikából és arra fog hajtani, hogy minél többet mosolyogj, illetve megdícsérd. Meg van, hogy az enyém saját maga akarja betenni a kanalat a szájába, én engedem neki, de persze fogom én is a kanalat, hogy ne a szemébe tegye a kaját. Olyan élvezettel cuppogja le róla a cuccot, hogy öröm nézni, ilyenkor nagyon megdícsérem. Talán próbáld ki ezt is. Remélem rövidesen csak ködös emlék lesz a nem evés.

Ja, és én nem engedem az enyémnek hogy tévézzen, de ez tök egyéni. A tévézés is játék vmilyen szinten és nem is jó a kis szemének, de talán arra a tíz percre meg lehet próbálni!

2013. máj. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Disi ***** válasza:
Még annyi jutott az eszembe, hogy egy ismerősöm kisfia 8 hós korában volt hajlandó elkezdeni kóstolni bármi szilárdat és tök egészséges nagyfiú már. Úgyhogy ne aggódj, mindig lehetnek hullámzások az étkezésében, úgy ahogy nekünk is.
2013. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!