Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet a cumisüvegről,...

Hogyan lehet a cumisüvegről, itatósüvegre szoktatni a babát?

Figyelt kérdés
kicsi fiam 7 hónapos,vettem neki Nuby-s itatót,de nem akar belőle inni,csak rágcsálja.
2009. szept. 30. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én a fiamat két éves koráig nem tudtam rászoktatni. Pohárból sem akart inni, csak a cumisüvegből. Volt Avent varázsitatónk, meg Nuby csőrösünk, és egyikből sem ivott, úgy láttam, hogy nem is tud belőle inni. Most kezdte a bölcsit és oda is úgy vittem még, hogy csak cumisüvegből iszik. Na ott már első nap kezébe nyomták a poharat és ivott belőle!! Ha nyűgös, akkor nem iszik belőle, de nem adnak neki cumisüveget, csak csőröst, és ott abból is iszik. Ezen felbátorodtam, és gondoltam, megpróbálom én is ezeket itthon. Rájöttem, hogy a csőrös poharat azzal rontottam el, hogy mindig csak valami snassz dolgot tettem bele, vizet vagy teát, most legutóbb viszont az esti kakaót tettem abba (ezt nem is mertem volna korábban), és egyből megitta a csőrösből.

Szerintem te is próbálkozz valami olyannal, amit nagyon nagyon szeret. Talán így rájön, mit kell vele csinálnia.

2009. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jaj, a Nubys az enyémnek se kellett, csak rágcsálta meg benyomkodta és kifolyt a lötty. Meg ivás közben is folyt neki, már nagyon bánom hogy megvettem. Vettem neki kemény fedelűt azzal nem volt semmi gond, rögtön elfogadta. És tutira nem folyik.
2009. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki többet cumisüveget, és ha szomjas lesz, beleiszik a csőrösbe is!Ha szívni kell, mert szelepes akkor először adj neki dobozos üdítőt, és mikor a szívószál a szájában van nyomd egy kicsit a dobozt, aztán ne, és ráfog jönni hogy szívni kell.Aztán ha már azt szívja akkor a csőröst is fogja.
2009. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Aztán meg majd egy év múlva írod, hogy hogyan szoktasd le a csőrös pohárról?

Miért nem lehet rendes pohárból itatni egyből?

2 gyermekemet csak pohárból itattam 2 hónapos koruktól.

2009. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért, de nekem azért olyan fura hogy egy 2 hónapos baba stampós pohárból vagy kávés csészéből iszik :D

Engem nem zavar a cumisüvegből isvás, vagy a cumizás.

2009. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A pohárigen jó megoldás, de gondolj bele hogy nyaralni mész, 4 órás autóúttal, esetleg tömegközlekedéssel!Akkor is valamiből inni kell, és a pohár nem biztos hogy a legjobb megoldás!A lányom egyidőben ivott pohárból, és csőrösből is!Mikor melyik volt kéznél!
2009. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A csőrös pohár hülyeség, ha le akarod szoktatni a cumisüvegről szokasd a pohárra, itasd abból és mond neki hogy rakja a kezét a pohárra. Gyakorlás és sikerül. Sok sikert.
2009. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

21.02 vok

Autóban vagy bárhol üvegből iszik a gyerek. Mivel tud pohárból inni, leveszem a csőrös babavizes üveg kupakját és úgy iszik. Általában Kubut viszek magammal, ha megyünk valahová, gyönyörűen iszik üvegből. Ismétlem nem a csőrös kupakból!

2009. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
nemtudom, az én babám fél éves, egy hónapja iszik csőrös pohárból önállóan, én örülök, hogy játék közben csak odanyúl érte és kortyol párat, ha szomjas, a pohárral kicsit macera lenne, folyton a nyakába borulna, mert még pici. én lehet hogy a kényelmesebb kategória vagyok, de a cumisüveg nekem se tetszett, a csőrös poharat meg akár a bevásárlóközpont közepén elő tudom kapni, és meg tudom vele itatni a babámat, anélkül, hogy biztosan nem lesz nyakig vizes. azt meg megnézem, amelyik fél éves önállóan tud inni üvegpohárból, biztos már az ABC-t is tudja.
2009. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nagyonokos!

A kórházban miből itatják az ujszülött babákat?

Kis üvegpohárból! Már egy naposan is tud inni belőle!

És nem véletlen, hogy a legtöbb kórházban nem engedik elővenni a cumisüveget! Minden csecsemős elmondja, hogy nem kell, felesleges, tud inni a gyerek, ha arra van szoktatva.

És az anyukának is ügyesnek kell lenni hozzá.

És igen megitatni pohárból játék közben.

1 éves kora óta, ha szomjas megy a csaphoz, nyújtózkodik és mondja, hogy inni.

2009. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!