Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap jött meg a kiságyunk...

Tegnap jött meg a kiságyunk és a Tv közelében tudtuk csak elhelyezni. Árthat ez a babának ha majd megszületik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Kb annyit mint mikor majd mikrózod a kajáját.
2008. jún. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ma vagyok a ciklusom 33. napján a ciklusom általában 28-29 naposak eddig nem késett sise. De még mindig semmi a hQm minden reggel 37. nem esik le a mellbimbóim érzékenyek ez a baba miatt lenne akkor is ha a tesztem nega?
2008. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez lehet nem ide jött :D
2008. jún. 17. 08:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy volt, hogy anyámmal lakom, mivel apuka lelépett. Anyámnál ketten a picurral egy fél szobában lakunk, ami kb. akkora, mint jobb helyeken a kutyaól. A kiságyat és a tévét képtelenség volt túl messze tenni egymástól, tulajdonképpen egymás mellett voltak. Hát én bizony néztem híradót, meg este a Kés/Alattot, mert nagyon szeretem. A picur meg aludt szépen nyugodtan. Persze akkor még nagyon kicsi volt, de nem zavarta, és nem vettem észre, hogy ártott volna neki. Persze halkan néztem. A helyzet már nem áll fenn, mert azóta anyukám átváltott T-home-os tévére, és így csak két tévé van üzemben, így mostmár anyukám szobájában nézek tévét, de ha egyszer nincs más mód, akkor ez van. Csak ne legyen állandóan bekapcsolva persze.
2008. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy minden elektronikus berendezésnek van elekrtomágneses kisugárzása, ami nem tesz túl jót az emberi szervezetre nézve. A kérdés az az, hogy a TV mennyit bocsájt ki, és mekkora a hatósugara...Lehet, hogy a neten van rá válasz.

Sajnos én állandóan "rettegek" mindenféle környezeti ártalomtól, ebbe fogok belehülyülni. Van már víztisztitó gépünk, felmérettük a lakásban a vízereket, káros sugárzásokat, főleg a régi lakásokban van ilyen, ha pl. a falba salétromot építettek be, nézem az E-számokat a kajákban, a legkisebb fiamnak (fél éves) egyelőre még a biopiacon veszem a zöldséget, gyümölcsöt (baromi drága). Lehet, hogy nem kellene ennyit foglalkozni ezekkel a dolgokkal, mert úgy sem lehet kikerülni, viszont fölöslegesen rettegni annál inkább.

Szóval kérdésedre a válasz: ha hiszel ezekben az ártalmakban, akkor próbáld arrább tolni az ágyat!

Boldog babázást!

2008. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a sugárzás miatt nem ajánlják.


Leginkább a bekapcsolt tv okoz problémát.

Nagyon sok stressz éri a babát (hirtelen és erős hangok, fények).

Ezért mondják, hogy a baba ne lássa (és ne is hallja) a tv-t.


Mi nem kapcsoltuk be a szobánkban lévő tv-t mióta megszületett. Inkább nézzük a nappaliba.

2008. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is aggódom ezek a dolgok miatt. Nálunk a gyerekszobában nincs TV, éjszakára visszük át a mózeskosarat a mi szobánkba , ahol van TV. Viszont mi úgy oldottuk meg, hogy mióta megvan a baba - most két hós- azóta nem tévézünk este a szobában és a készüléket ki is kapcsoljuk ált.ban. Mondjuk nem is hiányzik, mert elég fárasztó még a babával napközben, szóval este jólesik nekünk is csendben és minél előbb lefeküdni. Mire meg kialakul a program és pihentebbek leszünk, tévézni is lesz kedvünk, arra meg már úgy is átkerül éjszakára az ő szobájába, mert a kiságy már nem fog beférni a mi hálónkba.

Amúgy azt olvastam, hogy a képernyő villogása zavarja a babákat, akárcsak a felnőtteket, csak a fejfájást/idegességet már mi nem a TV számlájára írjuk.

Amúgy valóban a mai világban már nem lehet kiszűrni ezeket az ártalmas dolgokat, max.otthon amennyire lehet kell vigyazni, hogy ne mikrózzunk a közelükben, ne nézzünk TV-t mikor ott vannak, stb. Könnyű szülést és jó babázást!

2008. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!