Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen arányban kellene?

Milyen arányban kellene?

Figyelt kérdés
Ha főzeléket csináltok mondjuk 7-8hónapos babátoknak, pl répa,hús,rizs vagy répa,hús,burgonya, esetleg brokkoli,hús,rizs stb...akkor milyenek az arányok és hogyan készítitek? Kisfiam nem nagyon eszi meg a főzelékeket, pedig már sokféleképpen csináltam neki. Mondjuk 2közepes répa,egy evőkanál rizs és egy evőkanál hús?? Leírnátok hogy a ti babátok mit szeret, miből mennyit tesztek és hogy hogyan csináljátok? Köszönöm!!
2009. szept. 30. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Én így szoktam csinálni: 1 közepes krumplihoz 1 közepes méretű sárgarépát veszek. Alaposan megmosom és a krumplit megszurkálom egy hústűvel (így gyorsabban puhul. Alufóliába csomagolom és kb. 40 perc alatt puhára sütöm a sütőben. A héjukat lehúzom és lefejt tejjel pépesítem. Nagyon finom főzelékek készíthetők így! A húst nagyobb adagokban szoktam előre megpárolni és utána kevés főzővízzel turmixolom. Jégkockakészítőbe adagolom, így fagyasztom le. Ha megfagyott, átteszem egy zacskóba, amire ráírom, mit tartalmaz és mikor került a fagyasztóba. Így mindig van husi, csak az elkészült főzelékhez kell keverni. 1 adag főzelékhez 1 kockányit adtam eleinte. A rizzsel is kb. így szoktam csinálni, csak ha azzal sűrítek, akkor több főzőlé vagy lefejt tej kell, hogy ne legyen száraz az étel. Szoktam néha rizspelyhet is használni, akkor a krumplis változathoz hasonlóak az arányok.
2009. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!