Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás, fürdetés?

Vav22 kérdése:

Babaúszás, fürdetés?

Figyelt kérdés

Szerintetek tényleg borzalmas ezt nézni és hátborzogató? Szerintetek tényleg fulldoklik a gyerek. Mert én nem úgy vettem észre...


http://www.youtube.com/watch?v=NIyTdhthFrw


2009. szept. 30. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért rossz nézni, mert nem egészen szakszerűen csinálja az anyuka. Jártunk babaúszásra, először is kell egy vezényszó pl merülés, és csak utána lehet víz alá meríteni a babát, és nem is ilyen gyorsan. Mi merülés után egyből magunkhoz öleltük a babát, stb.

2009. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ok, ezt a kritikát aláírom, mert én is gyorsnak tartom így végignézve, de nekem azt vágták a fejemhez, hogy fojtogatom a gyereket meg hogy fulldoklik a gyerek. Jah! Köszönöm a vezényszós tanácsot! Szívesen fogadnék még ötleteket, tapasztalatokat!
2009. szept. 30. 10:33
 3/17 A kérdező kommentje:
jah, az lemaradt, hogy féltem lassabban, mert attól féltem, hogy akkor vizet nyel. Leírnád, hogy pontosan hogy volt nálatok,mert mi is szeretnénk majd babaúszásra járni.
2009. szept. 30. 10:35
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia


Megnéztem...

Nekem nem nagyon tetszett,az biztos...Még ha nem is fuldoklik..,de igen...,nekem rossz volt nézni...!!! Én biztos nem csinálnám a gyerekemmel!!! A babaúszáson szerinted ezt csinálják,ha ez is benne volt a kérdésedben? Az meg a másik fele,hogy miért teszi bele a habos vízbe a baba fejét??? Mi lenne,ha nyelne belőle? Ez miért tetszik annak az anyának,és apának,aki így fürdet?? Vagy esetleg azért kérdezed,mert a ti videótok az,amit belinkeltél?

2009. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok

eleinte nem merítettük a babát, csak locsoltuk az arcát. ehhez is kell vezényszó, majd később jött a merülés, amikor belevittük a víz alá az arcát.

De szerintem édemes előbb elmennetek úszásra, ot megmutatják, és utána már ti is szakszerűen tzdjátok otthon csinálni! Többféle babaúszás van, úgy tudom szinte mindenhol más a tematika

2009. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem, ez a gyerek nem fuldoklik, de teljesen szakszerűtlen, amit a szülő "művel" a gyerekkel.

Mi 9 hónapja járunk babaúszásra. Ennek a bevezetése úgy működött, hogy az elején kitaláltunk egy vezényszót (nálunk ez a nagy levegőt!), Ezt úgy kellett itthon két hétig gyakorolni, hogy minden esti fürdetés alkalmával elhangzott a gyerek neve, és a vezényszó, majd egy pohár tiszta vízzel kellett leönteni a fejét úgy, hogy az arca felé folyjon. Ezt meg fürdetésenként 3x-4x kellett megismételni. Így felkészítettük a víz alá merülésre a nagy medencében.

2 hét után már merült, hiszen megszokta, hogy ott is elhangzik a neve és a vezényszó, nem érte "felkészületlenül", hogy víz éri az arcát. Egy éves, és imádja a vizet, soha nem fuldoklik, már magától ugrik a medencébe.


Amit ez a szülő művel, egyáltalán nem megengedhető, és teljesen alkalmatlan a gyerek vízhez szoktatásához. Semmire nem jó azon kívül, hogy a baba azt "tanulja meg" belőle, hogy hogy utálhatná meg a fürdést leggyorsabban.


Szóval ezt a módszert töröld ki az emlékezetedből, semmire nem jó. Egy babaúszás-oktató szívbajt is kapna, ha meglátná.


Szóval nem ilyen a történet élőben, ne aggódj!

2009. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én nem tudom, hogy ennek mi értelme van. én nem járok babaúszásra, és fél éves a babám, nem nyomtam bele még a fejét sose a vízbe. minek kell ez? miért fontos? van valami élettani szerepe? ne pontozzatok le, nem kekeckedek, csupán érdeklődöm. (attól még, hogy nem látom az értelmét, lehet hogy van, csak én nem tudok róla, ezért írtam.)
2009. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ok,köszönöm a kommenteket,megfogadom! Aláírom,h nem szakszerű, de hogy fojtogatás lenne meg fulldokás azt nem.
2009. szept. 30. 11:03
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gáz,ilyet nem tennék a gyerekemmel.

Mi járunk babaúszásra, de az nem ilyen.

Vezényszó, megfújom az arcát, akkor lezárnak a légutak, bent marad a levegő azután van a merülés.

Mi majdnem 4hónaposak voltunk, amikor mentünk, a baba élvezi.

Segíti a mozgásfejlődést.

2009. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

10.36-os vagyok..

Senki nem mondta,hogy fojtogattad a babádat,vagy,hogy fuldokolna... De mielőtt ebbe belekezdtetek miért nem kérdeztél meg valakit,hogy hogy kell csinálni,aki ebben tapasztalt??

2009. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!