Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy ujjszopizás?

Cumi vagy ujjszopizás?

Figyelt kérdés
Kislányom nem fogadja el a cumit, bár nem is erőltetem, nem is adtam eddig mert nem akarom, hogy cumizzon, viszont egy pár napja megtalálta a kis ujjacskáját.Erről viszont nehezebb leszoktatni, mint a cumiról és így a fogai is deformáltak lehetnek valamint az ujja is. Mit tegyek???
2009. szept. 29. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha váalszatni kéne CUMI!!! Mert arról is nagy kínok árán lehet leszoktatni,de aztlegalább eltudod tőle venni. Az uját viszomnt nem törheted le ergo,mindin kéznél van!
2009. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is cumira voksolok. Inkább azt mint az ujjszopást. sajnos a kisfiam cumizott kb.4 hónapos koráig, azóta az ujja a kedvenc. Most 9 hónapos. Hogy hogy fog leszokni róla még nem tudom.
2009. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a cumira szavazok.Az én fiam is cumózik és nem bánom.A hugom szívta az ujját 7 éves koráig.A fogain a szabályzó sem segített és nagyon meg magasodott a szájpadlása.Én ezért döntöttem így.
2009. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyu mesélte, hogy én kiköptem a cumit 3 hónaposan és rátaláltam az ujjamra. 7 éves koromban alig bírtak leszokrtatni róla, akkor is csak nagyon drasztikus módon (erőspaprikába mártották az ujjamat),utólag azt mondta bár cumiztam volna. úgyhogy az én lányom cumizik, majd elhagyja, vagy elveszem tőle, ha már nagylány lesz, úgy 2-3 évesen.
2009. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Gyereke válogatja.Nekem mindhárom az ujját szopta,éjjel nem kellett a cumit keresgélni.A fogaik is srendesek voltak,kb 3 éves koruk után leszoktak róla.Akkor szopják napközben is az ujjukat,ha unatkoznak.Olvassátok el az erről szóló tanácsokat:Nemrég olvastam itt a neten.
2009. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Én az ujjra voksolok, mert az természetes. A leszokás pedig állitólag megy magától, ha már van fontosabb teendő az ujjával. De ez a cumira is igaz, ha a szülő nem erőlteti, nem használja túl, akkor a baba valóban csak megnyugtatásra és alvásra fogja használni, és egyik sem fog a szájában lógni 3 évesen a játszótéren. Kisfiam pár hetesen kapott cumit, és szomorú voltam, hogy nem az ujját szopja, de aztán elég jól tudtuk használni, csak elalváshoz használta. Aztán 4.5 hónaposan, amikor elkezdett forogni, kiköpte, kiesett a szájából, és amikor elkezdődött volna az játék, hogy visszarakom a szájába, én nem erőltettem, igy leszokott róla, és azóta a hüvelykujját szopja, de csak elalváshoz. Most örülök, az ujját nem tudja elhagyni.
2009. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Majd még próbálkozok a cumival, de ha nem fogja elfogadni, vajon mit tehetek, hogy ne szopja az ujját?
2009. szept. 29. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem nagyon értem, hogy miért pontozták le, aki az ujjszopásra voksolt?! ez is egy vélemény.

Én csak annyit írnék, hogy én cumiztam, egyáltalán nem szoptam az ujjam és mégis kellett a fogszabályzó... Nem ettől függ.

2009. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Látom a cumis válaszok rettentő hasznosak, míg az ujjasok le vannak pontozva...


Azért én is leírom a tapasztalatom, bár ilyen megosztó kérdéseknél nem szívesen teszem. Ez persze nem a kérdezőnek szól!


Leszögezem, egyik táborba sem tartozom.

Kisfiam nagyon sírós volt, ezért próbáltunk neki cumit adni, hátha attól megnyugszik, jobban alszik. De soha nem kellett neki, már pár naposan kiköpte. Aztán 8 hetesen megtalálta az ujját. Hát gondoltuk jó, legalább nyugszik egy kicsit. Aztán ahogy elkezdett fogni, és érdekelni kezdték a csörgők meg egyéb játékok már egyáltalán nem érdekelte az ujja. Most 10 hónapos, és csak nagyon ritkán, ha nagyon mozgolódnak a kibújni akaró fogacskái, akkor találja meg a mutatóujját. Gyakorlatilag sem a cumira, sem az ujjszopásra nem szokott rá.

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy amelyik baba nem cumizik, az majd az ujját fogja szopni. Majd a baba eldönti. Adj neki cumit, ha elfogadja jó, de ha nem, akkor meg úgysem tudsz mit csinálni.

2009. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos, én minden választ hasznosnak tartok bármilyen vélemény is(senkit nem pontoztam le). Én is bízom abban hogy ha az ujját fogja szopni és elkezd fogni, játszani, tehát szüksége lesz a kezére, akkor elmarad az ujjszopás. A nagylányomnak sem adtam cumit de ő nem szopta az ujját sem, most a kicsi nagyon megtalálta és csak úgy cuppogtatja, olyankor mindig próbálok neki cicit adni, hogy kielégítsem a szopásigényét de van amikor nem fogadja el, pl. ha előtte nem sokkal tele szopizta a pociját. Na majd meglátjuk hogy alakul, sajnos nem tudok okos lenni ezügyben.
2009. szept. 29. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!