Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit "kell" enni egy...

Mennyit "kell" enni egy 3,5hós; 5,8kg-os babának?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy kell. Nem írtad, hogy anyatejes, vagy tápos, és hogy hány cm a babád. Nem lehet tömni a gyerekeket. Ha nem éhes, úgysem fogja megenni.
2009. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért tettem idézőjelbe. Anyatejes baba és nem akarom tömni,csak viszonyítani,h mennyi az ajánlatos mennyiség.
2009. szept. 28. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes, akkor hogy méred?
2009. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is ilyesmi súlyú volt 3,5hósan, most 4 hósak vagyunk és 6,06-ot mértünk reggel. Csak anyatejesek vagyunk és egy nap kb. 600ml körül eszünk. Egy evésre kb. 100-120ml-ket. De van, hogy csak 70ml megy le neki. :o) Én kevésnek gondoltam, de a védőnő szerint szuper jól hízunk és fejlődünk, úgyhogy bőven elég neki ennyi is. Nyugodt, jó kedvű, nem sírós baba, úgyhogy tutira nem marad éhes. Mérni pedig úgy tudom, hogy a lefejt tejcsimet cumisüvegből kapja egészen pici kora óta, mert a cicit nem nagyon fogadja el.

A Te babád mennyit eszik?

2009. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2.válaszadó:Úgy mérem,h evés előtt lemérem,majd evés után is és a kettő különbsége. :)


3.válaszadó: Tegnap csináltam egy mérős napot. 720ml-t evett.Ebből 150ml volt tápszer,a többi anyatej. Csak ha úgy számolom,h 5,8*150ml=870ml. Állítólag ennyi az ideális. Ezért keveslem a 720at.

2009. szept. 29. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok

Szerintem, ha hízik, fejlődik rendesen ekkora mennyiség mellett is, nem sír, hogy éhes lenne, akkor elég neki a 720ml.

Mi pl. 600-650ml- ket eszünk és mégis hízunk. Én is aggódtam, hogy nem kevés-e. De látom, hogy növünk, mint a gomba, így ez is elegendő. Védőnéni szerint is. :o)

2009. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!