Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 10 hónapos baba miket ért...

Egy 10 hónapos baba miket ért meg? Úgy értem, milyen szavakat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is annyi. A NEM-et tuti érti, csak nem érdekli.

A hintát érti, amint kiejtem, már kotor arra (van szobahintánk) és vigyorog. A pancsit is, nálunk van olyna, hogy ding-ding, ilyenkor rácsap arra amire mondjuk. Tudja, hogy, ha mondom, hogy víz, akkor iszik, ilyenkor már tátja a száját, és keresi a szemével a csőrös poharat. Szavakon túl a tevékenységekből tudja mi jön. PL. ha vesszük a cipőt, tudja hogy megyünk sétálni. Ugyanez a kulccsal, tudja hogy megyüynk el. Ha látja a kanalat meg a tálkáját, tudja hogy megyünk enni. Most ennyi jutott eszembe. Nálatok?

2009. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló:

nem, hinta, tente, csüccs, kukk, hoppá, bumm, tapsi, pá-pá, vau-vau - keresi a kutyát, sőt, szerintem, ha a kutya nevét mondom, már úgy is érti. Persze: apa, anya és a tesója nevét.

2009. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kutya, cica, inni, nem, anya, apa, pá-pá, tapsi-tapsi, fürdés, a játékai nevét (zsiráf,csacsi,kacsa,teve,pókocska,labda), kaka(ha kérdezem bekakált e, akkor meghúzza a nadrágját hátul, függetlenül attól, hogy igen,vagy nem:), mama, papa, TV. Azt hiszem ennyi. Pá-pá-t azt int is, ha mondjuk neki. Meg persze a saját nevét is érti.
2009. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nekem nincs babám, csak a barátnőmnek, ő ezeket érti meg: kutya (nekiáll huhogni, és keresi, merre van, vagy "fütyül" neki), szia (integet), szagold meg (szimatol), figyel a nevére, és ha látja, hogy viszik neki az ételt, ránéz az etetőszékre, és mászik oda. Olyan aranyosak! :)
2009. szept. 28. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, mindent megért, csak ugye még nem tud kommunikálni...
2009. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!