Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy 8 hónapos kislány...

Lehet egy 8 hónapos kislány irigy?

Figyelt kérdés
Elmentünk az unokatesómékhoz a 9 hónapos kisfiammal egy kicsit játszani. A kislány olyan durván taszigálta és lökdöste a kisfiamat játék közben. Nem engedett neki semmivel sem játszani. Amikor pedig végre megszerzett valami játékot, a kislány éktelen nagy sírásba kezdett és alig lehetett megvigasztalni. Amikor játék nélkül egymással szembe ültettük őket a kislány akkor is visított. Valami konkurenciát láthatott benne, vagy félt vagy irigy? Még sosem láttam ilyet ilyen idős korban. Vagy ez nevelés kérdése?
2009. szept. 28. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, hogyne, lehet irigy, de az is lehet, hogy nem szokott hozzá, hogy más gyerekkel legyen egy társaságban. ha így áll, akkor is elnőheti a gyerek, nem feltétlenül jelenti, hogy mindig ilyen "gonosz" lesz. de az is lehet, csak rossz passzban volt, és kivételesen ilyen.
2009. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


8 hónaposan nem irigy még, hanem "elkényeztetett". hozzászokott, hogy minden csak az övé, azt senki másnak nem adja.. De az is lehet, hogy (még) egyke és nemigen barátkozott hasonló korú babákkal.. ez is indokolhatja...

2009. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja a kislánynak,egyszerűen a gyerekek őszinték,lehet hogy a kisfiad nem volt neki szimpatikus.Az én 11 hónapos kislányom is szokta ezt csinálni,de nem minden babával.
2009. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet irigy.

Az én 11,5 hósom is az sajnos. :(

2009. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!