Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mivel tölti a napján...

Kinek mivel tölti a napján kb.15-16 hónapos babája?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, unatkozik a babám. Nem tudom, mi mindent csinálhatnánk napközben. 2x járunk sétálni, van, hogy magában pakolja a játékait, van, hogy együtt, jön-megy a lakásban, énekelünk, táncolunk, kb. ezeket szoktuk. Ja néha veszek neki elő konyhai dolgokat, hogy azzal játsszon (fakanál, műanyag tányér, sütőforma), meg ma pl. díszzacskókat vettem elő, hogy azzal játsszon. nem sokáig köti le egyvalami. Másnak mit csinál hasonló korú babája? Hogyan tudnám elérni, hogy ne unatkozzon?
2009. szept. 28. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írnám,mi is 2szer sétálunk,és 2percnél tovább semmi nem köti le,csak ha valami ujdonságot adok neki,azzal elvan.ha elmegyünk nagyihoz,vagy barátnőkhöz ott is jól elvan,mert újdonságok vannak,de otthon én is úgy veszem észre mintha unatkozna,nem tudom,hogy majd elmúlik?vagy majd csak ha lesz bölcsi,ovi?Bocs,hogy nem sokat segítettem,de ugyanebbe a cipőbe járunk.
2009. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! de segítettél, mert így látom, hogy nem én csinálom rosszul, hanem nincs nagyon más lehetőség, amivel tartósan le lehetne kötni a figyelmét. most pl. kártyáztunk különböző pl. metro, brendon stb. kártyákkal amiket a pénztárcámban tartok, néha el-elvitt egyet, de sokáig ez sem érdekelte. mi is tegnap voltunk nagymamáéknál és ott minden lekötötte és amikor hazajöttünk, feltűnően jókedvű volt, ezért fogalmazódott meg a kérdésem, hogy esetleg itthon már semmi nem újdonság és unatkozik, kevés az inger. :)
2009. szept. 28. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,mi is szoktunk kártyázni,azt ő is nagyon szereti,meg sétálunk egész nap,és nem fárad el:)amugy van homokozónk,hintánk azokat is szereti,az udvaron jobban elvan,mint bent,csak akkor meg én nem haladok,talán egy benti hintát is be kellene szerezni:)
2009. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 15 hónapos és egész jól leköti magát. Itthon szeret mesét nézni, autózni, plüssállatokat hurcolázni, most vettünk neki kisasztalt, próbál firkálni, aztán meg pakol, a baby taxin száguldozik.Megyünk délelőtt 1 órára a játszóra, meg délután egy 2-3 órát. Nagyon szeret gyerekek között lenni. Ja meg egész nap be nem áll a szája, ha megyünk valahova mindenre mutogat, hogy mi is az. Csak pár szót tud de babanyelven folyékonyan nyomja:)
2009. szept. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam szintén 16 hós,és nagyon jól el tesz-vesz,akár 1 órán keresztül is.Reggel miután felkelt kb.fél órát játszik az ágyunkban.Délelőtt általában vásárolni megyünk,akkor is nagyon jól elvan.Hazajövünk alszik 2-3 órát,és ébredés után megint eljátszik elég sokáig.Aztán kimegyünk az udvarra,az időtől függően 1-3 órát vagyunk kint.Miután bejövünk megint jót játszik.Ha szeretné,h vele játszunk,akkor odajön hozzám,vagy az apjához,és ő irányítja,h mit játszunk.Amit nagyon szeret,az a Montessori torony,formaberakó,a habtapi,és van egy repülő formájú kismotorja,ami zenél és villog.Azt tologatja,motorozik vele,nyitható az ülése oda ki be pakol.Van 1 konyhaszekrény,amiből mindent kivehet,ami abban van(habverő,befőttes üveg teteje,szűrő,citrom facsaró,fakanál).ezt neki raktam össze,így a többihez nem nyúl.
2009. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!