Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a kisfiam máris...

Lehet, hogy a kisfiam máris fogzik? Tegnap volt 11 hetes még csak, de már egy hete, tíz napja jobban nyáladzik, nagyon nyomja az öklöcskéjét a szájába, és olyankor mostanában sokszor fájdalmas képet vág.

Figyelt kérdés

Most tisztabatetelnel elkapta a kezem, és szinte megkönnyebbülve nyomta a szájába...

Valaki azt mondta, hogy az erősebb nyáladzás az ökle rágása miatt is lehet. Ma én sem voltam jól, meg vagyok kicsit fázva, de rajta nem jelentkeztek ugyanazok a tünetek, viszont tegnap folyt az orra kicsit.

Ami rosszul esik az az, hogy panaszosan nyöszörög, és boldogtalannak tűnik a nap legnagyobb részében, még közvetlenül szopizás és alvás után is, pedig ez nem jellemző rá. Most sírva ébredt :(

Enni rendesen eszik, szerencsere - szopik. :)

Sajnos még fogni nem tud rendesen, így nem tudok neki fogzó játékokat adni, és külföldön élünk, így a magyar homeopátiás, stb. szerekhez sem jutok hozzá... Van valami más, amit tehetek?

Elolvastam a fogzás.hu-t, de saját tapasztalatok érdekelnének, előre is köszi!


2009. szept. 27. 17:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
az én babóm 2 hós kora óta nyáladzott de valami katasztrófa módon, és 4,5 hónapra bújt ki a 2 alsó fogacskája...most 5 hós és nem gondoltam volna, hogy fölülmúlja önmagát...szó szerint körülötte mindig mindent belep a nyál :) én nem, adok rá semmit még nem kellett, mert elég jól viseli. Persze nyügösnek nyügös, de viszonylag jól alszik tőle, annyi h mindent meg akar rágcsálni. Amíg nem tudott fogni én azt csináltam, hogy hűtőrágókát tartottam a szájába és azt jóízűen rágcsálta.
2009. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ezeket jo tudni! :) Hat akkor kezdhetek reszketni attol, mikor megjon a foga, vagy drukkolni, hogy mi is szerencsesek legyunk, es ne fajjon neki annyira. Akkor veszek olyan fagyasztos ragokat is mar, meglatjuk, ertekeli-e.

Koszonom! :)

2009. szept. 30. 18:35
 13/13 anonim ***** válasza:
A borostyán lánccal azért vigyázz, mert nekünk is van, de volt hogy le kellett venni a nyakából, mert annyira kidörzsölte neki, hogy teljesen kisebesedett és egy hétig kenegettük, meg szerintem egyébként nem is használ(t), most is jön a fogacskája, de sikít, amikor "nő és áttör". Sok sikert!
2009. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!