Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a kisfiam máris...

Lehet, hogy a kisfiam máris fogzik? Tegnap volt 11 hetes még csak, de már egy hete, tíz napja jobban nyáladzik, nagyon nyomja az öklöcskéjét a szájába, és olyankor mostanában sokszor fájdalmas képet vág.

Figyelt kérdés

Most tisztabatetelnel elkapta a kezem, és szinte megkönnyebbülve nyomta a szájába...

Valaki azt mondta, hogy az erősebb nyáladzás az ökle rágása miatt is lehet. Ma én sem voltam jól, meg vagyok kicsit fázva, de rajta nem jelentkeztek ugyanazok a tünetek, viszont tegnap folyt az orra kicsit.

Ami rosszul esik az az, hogy panaszosan nyöszörög, és boldogtalannak tűnik a nap legnagyobb részében, még közvetlenül szopizás és alvás után is, pedig ez nem jellemző rá. Most sírva ébredt :(

Enni rendesen eszik, szerencsere - szopik. :)

Sajnos még fogni nem tud rendesen, így nem tudok neki fogzó játékokat adni, és külföldön élünk, így a magyar homeopátiás, stb. szerekhez sem jutok hozzá... Van valami más, amit tehetek?

Elolvastam a fogzás.hu-t, de saját tapasztalatok érdekelnének, előre is köszi!


2009. szept. 27. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ennyi idősen elkezdődik, de majd csak 6 hónapos kor körül bukkan elő az első.

Dentinox-N gélt, vagy Panadolt ajánlok, ha nagyon nyűgös.

2009. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem, hogy itt lehet-e kapni, sokat is aludt ma, most jobb kedvű szerencsére.

Várok még más tapasztalatokat, ötleteket is, köszi!

2009. szept. 27. 20:38
 3/13 anonim válasza:
100%
A Dentilox-N gél nálunk is bevált,de hogy cáfoljam az előttem szólót,a kisfiamnak már 3 hónapos korában 2 foga volt.
2009. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 3 hósan kezdődött a fogzási fájdalom, 4 hósan bújt ki 2 foga.

Chamomilla vulgaris bejött, középsúlyos esetben dentinox vagy dologél, extrém üvöltésnél nurofen vagy panadol.

2009. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Habár nem kizárt, de nem valószinű még, hogy a foga jön. Az majd 6 hónap körül. Az én lányom is állandóan rágta 2 hónaposan az öklét, és nyáladzott is, mint majdnem minden baba, de ez még nem a fogzás jele.
2009. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Latom a kor az akkor babafuggo, nem tehetek mast, kivarom...

Igyekszem nem adni gyogyszert, amig nem elkerulhetetlen, es akkor veszek ilyeneket, mikor hazalatogatunk, koszi mindenkinek!

2009. szept. 29. 20:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2 hónapos korától nyáladzik, de az első fogacskája csak 8 hósan bújt elő. Azóta sorozatban bújik ki. Most jön a 8. fogacskája, azt hiszem a szemfoga, mert nagyon nyűgös egész nap szenved, éjszaka is többször felkel és csak velem akar elaludni. Úgyhogy nem mérvadó, hogy kinek, mikor jön ki a fogacskája. A dentinox-gélt csak akkor használom, ha már töri át a fogat, egyébként Nurofen vagy Panadol szirup felváltva. Ha nagyon szenvedett Germicid-C kúpot kapott, ami nagyon erős és nyugató is van benne, azzal vigyázni kell. Vagy Mexalen kú is jó, az is fájdalomcsillapító és éjszakára használtuk. Sok sikert!
2009. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyálzás, ököltömködés ebben a korban életkori sajátosság. Próbállják felfedezni az ízeket, örömüket lelik az orális tevékenységben. Valószínűleg nincs köze a fogzáshoz.
2009. szept. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 3 hós a babám és 1 hónapja ő is tömi az öklét a szájába és folyamatosan folyik a nyála. A védőnőnk azt mondta, hogy azért folyik a nyála, mert a szájába töm mindent, most már a textilpelust is. Más játékot még ő sem nagyon akar megfogni, de a pelust imádja. Én is úgy tudom, hogy a fogzás jelei már ilyenkor jelentkezhetnek, de változó, hogy kinek mikor bújik ki az első fogacska. Én nem adok neki semmi gyógyszerfélét. Van, hogy az ujjamat rágja, az jól esik neki :-)

Már vettünk neki borostyán babaláncot, azt mondják, hogy sokat segít a fogzásos időszakban.

2009. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1 hónapos kora óta folyt a nyála mint a fene, de az első foga az 7 hónapos és 1 hetes korában jött ki....azóta viszont nem folyik a nyála. :)
2009. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!