Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » H1N1? Oltsunk, ne oltsunk?...

H1N1? Oltsunk, ne oltsunk? Itt egy vélemény.

Figyelt kérdés

[link]


Érdekes, egyet tudok érteni vele (ha nem is az utolsó szóig mindenben)


2009. szept. 27. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én nem oltom be magam

de nem a videó miatt

2009. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
köszi.minden nap elolvassuk itt egy páran.Én sem oltatom be magunkat,de nem azért mert egy számomra idegen ember akire azt irják,hogy valaki,ő azt állítja,hogy becsapás.lehet,hogy igy van,lehet hogy nem,ilyen filmet mi is tudnánk csinálni a párommal,de ettől függetlenül a józan ésszel gondolkodó ember,és a számodra fontos és megbítzható orvosod tanácsát megfogadva felesleges.
2009. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én még nem döntöttem el, hogy oltatok e, de majd úgyis a gyerekorvosés a védőnő véleménye lesz a mérvadó. Ez az ember a videón egy kicsit elvont fazon lehet, nem néztem végig, de szerintem nem normális. Összeesküvés elméleteket gyárt, egy szava sem igaz. Úgy általában a védőoltások nem gyengítik az immunrendszert, legalábbis a jól bevizsgált védőoltások. A legtöbbjük olyan mintha átestél volna egy adott betegségen, de tünetek nélkül. és ez csak erősíti az immunrendszert.
2009. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

bÁR NAGYON FÉLEK!!Ettől az influenzától meg a pici 13 hós kisfiamt is de tuti nem oltatjuk be magunkat!!

Nagyon jó a videó érdemes megnézni!

Már tovább is küldtem egy kismama barátnőmnek!!üdv Nikol

2009. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezt egy barátom átküldte nekem is, itt van, amit válaszoltam, légyszi gondoljátok végig:

"Haho!

A sertesinfluenzas dologhoz:

Na, megint egy osszeeskuves elmelet!

Ez bocsi, de ostobasag!

A sertesinfluenza elleni oltas valoban nem feltetlenul jo, es nem erdemes beadatni - ezt Angliaban is mondjak a sajtoban - de semmi koze az FBI-hoz,vagy az emberiseg legyengitesehez!!!!

Edesanyam kishuga 4 evesen halt meg az egyik betegsegben, ami ellen oltottak most a kisfiamat, a nagymamam fiutestvere 6 evesen egy masikban, es nem veletlen, hogy az oltasok kitalalasa elott a gyerekek fele 1 eves kora elott meghalt, es 10 gyereket szultek, mert abbol is gyakran csak 2-3 érte meg a felnőttkort.

Ugyhogy csak mert ez az oltas valoban nem jo, ne terjesszunk felesleges panikot... mert abba tenyleg belehalhatnak a gyerekeink. Légyszi ezt is kuldd tovabb az ismeroseidnek."

Szóval azért azt hiszem, szerencsések vagyunk, hogy van lehetőségünk választani, és megvédeni a gyerekeinket!

2009. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak magamat oltatom be mivel egészségügyben dolgozom és napi több 100 emberrel-beteggel találkozom,fogok kezet stb.....és 1 éves a kislányom,akit nme fogok beoltatni!
2009. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jogunk van választani...

Igen, de ez jó nekünk vagy nem?

Mi alapján döntsünk?

Kering ez is, az is... melyiknek hidjünk?

Honnan tudjuk, melyik lesz jobb döntés jövőre, vagy 10 év mulva...?

Hiszem, hogy jó a rubelola oltás, meg a többi kötelező, de nem hiszem hogy jó egy foylamatosan változó vírus ellen otlani magunkat egy még le sem tesztelt szerrel...

A kötelezőket nyilván beadatja mindenki-kevés ellenpélda van- de szerintem ezek a csinált influenza oltások valóban csak orvosi fogások.

Papám tavaly beadatta, utána 3X volt beteg-előtte nem...Hm?

Kinek a pap, kinek a papné, nem vitát akarok keverni, csak olyan sokan kérdezik, hogy mi legyen, gondoltam csak megosztok egy információt, amihez hozzájutottam.

2009. szept. 27. 21:12
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

A 15.54 vagyok

Igenis az az okos aki nem oltatja be sem magát sem a gyermekét!!

Mert hiába lettem lepontozva,tudom hogyez a gondolkodás a jó!!

az egyik szomszéd nénink soha nem oltatta be magát ,hát előző télen megtette mégis olyan beteg lett majdnem meghalt ezt maga a néni mondta igy!!

Olyan beteg lett az oltás beadása után !!

de ez az uj influenza egy nagyon nagy kitaláció !!

sokan mobdják!

És most készült el az oltóanyag hát tudjátok ki adatná be akárkiének is én tuti nem!!

Aki jót akar magának az nem adatja be!!!

üdv

2009. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, a 20.02-es vagyok.

Páran lepontoztak, (sokan nem, azoknak köszönöm) de ha valaki is elgondolkodott a dolgon, akkor megérte.

Talán néhányan félreértettek: nem az influenza oltást dicsérem, arról én is rosszakat hallottam, és itt a H1N1 influenza (itt sertézinfluenzának hívják), általában elég enyhe lefolyású, főleg akkor veszélyes, ha már eleve legyengült valakinek a szervezete valamilyen másik egészségügyi probláma miatt (bár volt egy szomorú történek: egy negyven éves, harmadik gyermekét váró édesanya elvetélt, és előbb ő, majd a baba is meghalt, de sok tízezer ember probléma nélkül átesett rajta, így nem ez az általános, és neki is volt valami extra betegsége, amit nem mondtak).

(Tudtátok, hogy amúgy a sima influenzában évente 12000 ember hal meg a világon? Főleg idősebbek, de erről keveset hallani.)


De a sima oltások (DiPerTe, stb.) nagy része itt külföldön szintén választható a babának, a szülők mondhatnak nemet is - ezek szerint Magyarországon kötelezők mind? Mivel itt nem kötelező már mindegyik (nem tudom, pontosan, melyik az), ezért vissza is jöttek már korábban megszűnk betegségek (behozták más országokból, pl. Afrikából, ahol nem voltak beoltva, és az itt be nem oltott populációban újra elterjedt).


Ráaadásul ezet a betegségek: tüdőbaj, diftéria, gyermekbénulás, stb. nem csak halálosak lehetnek (mintha ez nem ijesztene meg eléggé), de meg is béníthatja, esetleg szellemi fogyatékossá teheti a gyereket (felőttet), akinek nincs védettsége.

Én dolgoztam olyan szellemi fogyatékossal, akinek két éves koráig semmi baja nem volt - aztán elkapta egy egyik betegséget, ami ellen akkor még nem volt oltás. Ma 69 éves múlt, és sajnos megmaradt egy 2 éves gyerek szintjén. Nem tud beszélni, csak nyög, dolgokat dobál, és sajnos szörnyű dolgokat mesélhetnék róla, de nem fogok. Én ezt nem kívánom semelyik babának, vagy édesanyának.

Igen, sajnos bizonyos szintig néhány oltás is lehet veszélyes - mielőtt oltattam volna a babát, igyekeztem utánaolvasni a szakirodalomban (orvosok cikkeit, tanácsait, magyarázatokat, itt is adtak anyagot), és ha a baba allergiás a tojásfehérjére, stb., akkor lehet negatív hatása, de ennek ez esélye jóval kisebb, mint a betegségekből eredő problémák.

Így ennek tudatában akkor is örülök, hogy jogunk és lehetőségünk van választani és megvédeni a gyerekeinket - a világban sok baba hal meg azért a fejletlenebb országokban, mert a szülei ezt nem tehetik meg.

Persze én nem dönthetem el helyetted, a te babádnak szerinted mi a legjobb, és én is kínlódom a szuri reggelén, mert nem szeretem tudni, hogy a babába tűt szúrnak, vagy felmehet a láza, de nem szeretnék egy életen át egy angyalkás gyereksírhoz járni - mint a nagymamám tette. Mérlegelnünk nekünk kell.

Reméljük, mindannyiunk gyerekei egészségesen élnek majd, sokáig!

2009. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!