Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évnél idősebb gyerkőcök...

1 évnél idősebb gyerkőcök anyukái! Evett a babátok az 1. szülinapi tortájából? Milyen torta volt?

Figyelt kérdés

Jövő hónap végén lesz kislányom 1. szülinapja. Érdemes babának való tortát készíteni, vagy nem, mert nem fog enni belőle?

Fényképeken jobban mutat a cukrászdai, én meg úgyis elbénáznám az itthonit, ahogy magamat ismerem.

Ráadásul elég sok rokont várunk, kénytelen leszek tortát rendelni. Sós sütit sütök majd, meg talán vmi édeset is, de érdemes babatortával vesződni?

Ha nem eszik belőle, rendelek "felnőtt" tortát (pl. Eszterházyt, vagy Feketeerdőt,...).

Nálatok hogy volt?


2009. szept. 27. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinàltass joghurttortàt.

Esetleg te magad egy piskotàt sütsz,arra réteg cukrozorr ,citromos turo,aztàn réteg barack szelet.és a teteje megint piskotalap,külsejét meg bevonod valamilyen tortabevonoval.Vagy babapiskota is jo.

Nekem még nem volt meg az egyéves szülinap,de mindenképp olyt rendelek amiböl ö is ehet.

Ja a feketeerdö torta egyik kedvencem,csak vigyàzni kell,mert alahol alkohollal készitik!

2009. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen tortát fogok sütni

Recept:

------

Hozzávalók:

7 dkg grahamliszt

7 dkg finomliszt

1 tk. sütőpor

25 dkg mazsola

2 alma (lehet 1 alma és 1 répa is)

kevés fahéj

2 tojássárgája

1 dl. olaj


Az almákat lereszelem, a mazsolát meleg vízbe áztatom, leszűröm, majd leturmixolom. A liszteket a sütőporral és a fahéjjal összekeverem. A tojások sárgáját egy másik tálban az olajjal felhabosítom, majd hozzáadom a mazsolát, a lisztet és az almát. Kivajazott, kilisztezett formába öntöm a masszát és 180 fokon 30-40 percig (tűpróba!) sütöm.


Szerintem ez nem is nehéz:) Én azért ezzel megpróbálkoznék a helyedben. Én is ezt fogok majd sütni, ha nem sikerül akkor jön a cukrászda mint B terv:D

2009. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen evett.CSoki torta volt neki csináltatva figurákkal e´s tüzijátékkal.
2009. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Micimackó tortát csináltattunk az elso szulinapra,gyumolcsos volt.Szerintem az elso torta még nem arról szól,hogy a baba sokat egyen belole,persze a mi babánk is evett a piskóta tésztájából,de nem sokat,inkább a vendégeknek van a torta.A babánknak inkább a látványa tetszett,volt rajta szikraszóró meg gyertya.Jól nézett ki,csak sajnos nem volt túl finom,alig volt benne gyumolcs.

Szóval én arra szavazok,hogy rendelj "felnott" tortát,amit majd megkóstol a babátok.

2009. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak anyukám süti meg a tortáját. Piskóta alapon gyümölcsös krém és gyümölcs. Ha szeretne, akkor fgo is enni belőle kicsit.

Holnapután 1 éves kicsifiú anyukája

2009. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tejszínes gesztenyetorta (cukrászdából)Olyan jót mócsingolta, jó képek is lettek belőle.:-)Ette is.
2009. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Babapiskótás alapú, citromos túrótortát csináltam neki, tegnap tartottuk.
2009. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cukrászdából rendeltük, joghurtos volt. De csak a tésztájából kapott.
2009. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

Felnőtt tortát rendelek, meg egy kicsi olyat, amibe a lányom is belenyammoghat.

Sütit meg olyat sütök, amit biztosan megehet. Ha nem lesz olyan szép, sebaj! Talán kevésbé tudom elrontani, mint a tortát! ;)

Azoknak a babáknak, akiknek a napokban volt/lesz a szülinapjuk, nagyon sok, és nagyon boldog születésnapot kívánok!

Mindenkinek köszi a segítséget!

2009. szept. 28. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!