Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A neten vagy valahol egtalálha...

A neten vagy valahol egtalálható, hogy hány hetes vagy hány grammos babnak kb hány ml-et szükséges enni alkalmanként vagy egy napon összesen a 6-12 evésből?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Van valami súly szerinti számolás,de jobban jársz,ha nem méregeted,mert mérlegfüggő leszel.Elég hetente egyszer,majd később havonta lemérni,h szépen gyarapodik-e.De látod rajta,h elégedett,és jóllakott.Ha van napi 5-6 pisis peli,akkor nem gond.A kaki az nem mérvadó,mert vannak olyan újszülöttek,akik a tejcit salakanyagképződés nélkül felhasználják.(Ezt mind gyerekorvos mondta nekem,mert nekem sincs mérlegem,és elsőgyerekesként azért én is hajlamos vagyok aggódni.)
2008. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként 120-150 ml közé kell esnie a napi összes haminak.
2008. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
150ml/testsúlykg/nap. Tehát ha 4 kg a babád, és 6* eszik 1 nap, akkor 150*4/6=100ml. De ha szoptatsz, akkor bízd rá, h. mennyit akar enni. És tényleg ne mérd max 1 héten 1szer, mert feleslegesen fogsz aggódni, h. nem megfelelően gyarapszik! :-)))
2008. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!