Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltek néha éjjel, hogy...

Nem féltek néha éjjel, hogy minden rendben van-e a babátokkal?

Figyelt kérdés

1 éves koráig használtuk a légzésfigyelőt, addig nyugodt voltam, mert tudtam, hogy bármi van, síkítani fog.

4 hós kora óta alszik lányom külön szobában, egy évesen tanítottuk meg egyedül elalduni-azért is hagytuk abba a légzésfigyelő használatát akkor.

Azóta sokszor megilyedek, hogy valyon minden rendben van-e vele. Főleg ha nem ébred fel éjjel, reggel arra riadok, hogy te jó ég, él még egyáltalán? Mi van ha hányt, és megfulladt...

Mennyire normális az aggódásom?

Van, hogy belesek, de azzal 90%-ban felkeltem, és jön a sírás, nehezen visszaalvás, úgyhogy inkább tűrtöztetem magam.

Sosem volt gond persze, ha meg beteg, lázas, mellettem alszik, de mégis félek sokszor...

Ti?

Amúgy most 15 hós


2009. szept. 26. 20:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz én már az elejétől külön szobában altattam a picit,a bátyussal együtt,de gyakran átmentem én is éjszaka meghallgatózni,hogy vesz-e levegőt.

Légzésfigyelőnk nem volt,és hason altattam a kisfiam.

Azóta nem aggódom olyan vészesen,amióta már tudja rendesen emelgetni a buksiját.

Már csak akkor "zaklatom",ha többet alszik,mint szokott,vagy ha beteg,lázas.

2009. szept. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha nagyon zavar, miért hagytátok abba a légzésfigyelőt? Nem lesz tőle semmi baja, és te is tudsz nyugodtan aludni. Gondolom, ha már kétéves lesz, akkor azért már csak nyugodtabbak lesztek.
2009. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem arról van szó, hogy 20 évesen kell majd kipaterolni az ágyatokból. Elmondanám, hogy legkésőbb 2-3 éves korban a gyerekek önként és dalolva mennek a szobájukba, mert nem félnek. Megnézném, milyen lelkivilága lehet annak a babának/gyereknek, akit pár hónaposan külön költöztetnek. Mert te lehet, hogy felfogod, hogy semmi baja nem lesz, fizikailag, de ő még ezt nem tudja, és ez nyomot is fog hagyni benne, mert genetikailag nem úgy vagyunk kódolva, hogy az anyánk magunkra hagy minket éjszakára.
2009. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem mindegyik gyerek megy önként és dalolva 2-3 évesen külön szobába! Sőt!!!

Attól, hogy külön alszanak, nem fogja a gyerek azt érezni, hogy el van hagyva. A lényeg az, hogy ha a baba hívja az anyját, akkor az anya menjen rögtön. És akkor kialakul a bizalom.

2009. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
van olyan ismerösöm ahol a 6 éves fiú anyukával alszik,mert apa sokat van távol és kis kora ota ott alszik-ennyit a 3 éves különszokásról....
2009. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem azon kellene vitázni,hogy külön alszik vagy együtt a szülőkkel.Mindkettőnek megvan előnye -hátránya is.Egy biztos ha valakinek élnek még a dédszülei,megkérdezheti,hogy Mo-on sem volt divat a különaltatás,ezt a szoci rendszer nevelési elve hozta ide.A pici gyerek az anyával aludt,a nagyobbak apával,mivel sok gyerek volt és nem volt annyi szoba.Persze változnak az idők ami megmarad az az anyai aggódás,ami szintén természetes.A bölcsőhalál okát a mai napig nem tudják,de egy éves korig előfordulhat,ha valaki ettől tart olvassa el Az éjszaki gondoskodás c. könyvet,sok megelőzési tanács van benne.
2009. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Aludni tanítani az "Aludj jól gyermekem" c könyv segítségével tantítottam, és szerencsére könnyen ment, 4 nap alatt elaludt sírás nélkül.

Én úgy godnolom, ha félne, sírni. És nem sír, tehát szerintem nem fél. NEm hiszem, hogy egy 1 éves gyerek elnyomja csöndben a félelmét-a kérdés különben sem erre irányul..

A légzésfigyelőt azért hagytuk abba, mert mint írtam megtanítottuk egyedül elalduni, ami nem úgy kezdődött, hogy lefeküdt és elaludt-mindig felállt, úgy rogyott össze... effektíve nem a légzésfigyelőn, hanem ahol épp összeesett. EGy régi fajta légzésfigyelőnk van, nem fedi le az egész ágyat. És mikor végre elaludt, bementek bekapcsolni, arra mindig felébredt, és éjjel többször is lemászott róla, amíg hisztizett. Most is annyira dobálja magát, hogy a franciaágyati is körbejárja, tehát nem tudnám hova tenni a légzésfigyelőt, hogy ne szólaljon meg

2009. szept. 27. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!