Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltek néha éjjel, hogy...

Nem féltek néha éjjel, hogy minden rendben van-e a babátokkal?

Figyelt kérdés

1 éves koráig használtuk a légzésfigyelőt, addig nyugodt voltam, mert tudtam, hogy bármi van, síkítani fog.

4 hós kora óta alszik lányom külön szobában, egy évesen tanítottuk meg egyedül elalduni-azért is hagytuk abba a légzésfigyelő használatát akkor.

Azóta sokszor megilyedek, hogy valyon minden rendben van-e vele. Főleg ha nem ébred fel éjjel, reggel arra riadok, hogy te jó ég, él még egyáltalán? Mi van ha hányt, és megfulladt...

Mennyire normális az aggódásom?

Van, hogy belesek, de azzal 90%-ban felkeltem, és jön a sírás, nehezen visszaalvás, úgyhogy inkább tűrtöztetem magam.

Sosem volt gond persze, ha meg beteg, lázas, mellettem alszik, de mégis félek sokszor...

Ti?

Amúgy most 15 hós


2009. szept. 26. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Ezért kell egy szobában, ágyban aludni. A természetet nem tudod meghazudtolni. Neked most az lenne a feladatod, hogy RÁ vigyázzál, hogy éjszaka is mellette legyél. És nem a légzésfigyelőnek. Ezt nyilván te is érzed, ezért aggódsz.
2009. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek! Nem írnám azt, hogy túlságosan aggódó vagy, mert én is ilyen vagyok néha, igaz csak fél éves a fiam. Szerencsére a férjem sokszor segít lehiggadni, mert előfordul, hogy eltúlzom a dolgot, így csak azt tudom tanácsolni, hogy beszélj erről sokat a pároddal.:))) Nekem sikerült. :)
2009. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még csak 6 hós, de nekem sem volt még egyetlen nyugodt éjszakám, mióta megszületett. Ő már nem ébred fel éjjel, én annál inkább. Mindig az az első gondolatom, hogy lélegzik-e? Olyankor megfordulok az ágyba (kicsit nyikorog) erre ő is szokott egyet szusszanni. Ha szerencsém van, vissza tudok aludni. Ilyenek vagyunk, mi anyák, ez a dolgunk:)
2009. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt légzésfigyelöm,nem tellett rà,vàlasztanom kellett hogy az vagy babakocsi.

Igy mivel nem vagyok tapasztalt,velem alszik,most 6 honapos,és àtakartam rakni kisàgyba,de nem merem:(

Igaz éjjel attol félek,hogy ràhuzom a paplant.

Többször kelek éjjelente,megérzés.De mindigkivan takarozva,és betakarom.Aztàn mindig nézem,meleg-e a teste,lélegzik-e.

Hàt szerintem egy darabig még velem fog aludni,de igy is féltem.

2009. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Az elsőnek részben igaza van, nekem 4 hós a babóm, de természetesnek vettem, hogy mellettünk van a kiságya. Minden lefekvés előtt gondosan "ellenőrzöm", hogy minden oké-e? Egyébként a légzésfigyelő egy újabb kérdéskör lehet. Egy ismim mondta, hogy egészséges csecsemő nem felejt el levegőt venni. Emellett érthető, ha ez valakinek biztonságot ad.Viszont később, így egy éves kora körül én is -ha nem is külön szobában- de átteszem az ágyikóját. Végül sztem a túlzott félelem is baj, anyák vagyunk; az összes rezdülésére rááll a fülünk, szemünk, mint az antenna, de nem kell mindenért "bepánikolni"

2009. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért 1 éves babánál már jó hogy külön vna-én is mindig aggodóm:-)
2009. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztm szerezz be egy babaőrt.Így hallod ha mocorog stb és talán nyugodtabb leszel.Egy egy éves babának már külön szobába a helye nem veletek főleg nem a ti ágyatokban.
2009. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

én apárti vagyok, hogy a gyereknek legyen külön helye, hogy ő is, mi is tudjunk aludni nyugodtan.

4 hós koráig velünk egy szobában volt, utána került külön.

Nem lehet vele-mellette aludni, egész éjjel dobálja magát, nyöszörög, fel-felsír, sőt még beszél is álmában-mint az apja. Volt pár éjjel, mikor mellettünk aludt, mert vagy beteg volt, vagy lázas, de nem sokat aludtdam éjjel tőle... ezt nem lehetne minden nap bírni..

szeretem, és tudom, hogy felelősséggel tartozom iránta, de nem hiszem, hogy ennek egyetlen módja, ha mellettem alszik. És ha igen, mikor engedhetem el? -majd 20 évesen... szóval nem, legyen csak külön szobája, ágya neki is, nekünk is, de azért csak természetes, hogy néha elfog a frász... és örülök azért, hogy nem vagyok egydül ezekkel a gondoaltokkal.Talán majd kinőjük olyan 80 év mulva..)

2009. szept. 26. 22:03
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia


bocsánat hogy belekérdezek a kérdésedbe kedves kérdező!

El árulnád nekem, hogy egy éves babádat hogy tanítottad meg elaludni egyedül és mennyi ideig tartott?

köszönöm

2009. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Bocsi,hogy beleszólok,de ti emlékeztek arra,hogy féltetek-e kiskorotokban egyedül éjszaka?Miért bújnak hozzánk,amig picik?Mert álmodnak rosszakat(lidércnyomás stb.)Én azért nem ítélem el azt sem,akikel egy szobában alszik a kisgyerek,ugyis kiszokik max.3 évesen,akkor már igénye van az egyedüllétre.Egyikünk ilyen,másikunk olyan.Ennyi.
2009. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!