Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el a férjemne...

Hogy magyarázzam el a férjemnek, hogy egy csecsemőnek nincs szüksége cukorra, sőt még veszélyes is lehet?

Figyelt kérdés
Férjem állandóan megcukrozza héthetes kisfiam teáját. Én minden idegszálammal tiltakozom ellene. Kapott ő már elég cukrot, ugyanis terhességi cukorbeteg voltam.
2008. jún. 15. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

"A vizsgálatok azt mutatják, hogy azok a csecsemők, akik cukros teát kapnak, hajlamosabbak a gyomor- és bélhurutra, és a székletükben több a rothasztó baktérium, mint cukormentesen táplált babáknál."


Idézet innen, mutasd meg a férjednek!!!:


[link]

2008. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egész egyszerűen mondd meg , hogy a kicsik gyomra a gyümölcsben lévő cukrot fel tudja dolgozni, de a gyümölcscukrot nem..és nem azért vigyáztál kilenc hónapig, hogy ő most rászoktassa egy felesleges dologra..ami ráadásull nem létfontosságu tápanyag..illetve mutasd meg neki amit az előző válaszoló írt,.
2008. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam a páromnak, hogy a táplálás az én dolgom, tippli ettől a témától neki, ő játszon, nevelje és hozza a pénzt...persze mindezt viccesen. :))
2008. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagyok és azt akartam írni, hogy a répacukrot nem tudja feldolgozni.
2008. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom szoptatod-e a kisbabádat, de ha igen, nekem a korházból mikor jöttünk el, azt mondta a gyerekorvos, hogy 6 hónapig kizárólag csak anyatej, még véletlenül se adjunk teát a babának. Szerintem kérdezzetek rá közösen egy szakemberre (gyerekorvos, védőnő), hogy a férjed is hallja, hogy még ilyen pici korban nincs szüksége cukorra a babának (talán még teára sem). Egész más ha egy szakitól hallja, talán meggyözöbben tudnak ők érvelni.

A másik dolog, hogy az ízlelése még nincs kialakulva, nem a legjobb dolog egyből rászoktatni az édesre, kapjon egyelore tejet/tápszert, cukormentes teát ha azt kell adnotok neki, és fokozatosan bevinni az új ízeket kb. 4-6 hónapos kora után. Nem hiszem, hogy egy ép értelmű ember ezt ne értené meg. Sok sikert a babázáshoz és neveléshez!

2008. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megcukroztam a teát a babámnak, mert csak úgy itta meg, üresen nem. Nem hiszem, hogy baja lenne tőle, ha mértékkel kapja. De mindegy, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a két szülő véleménye nem egyezik. Hajjaj, hányszor lesz ez még így, sokkal nagyobb horderejű dolgokban is. Szerintem próbáld meg megbeszélni a férjeddel, hogy attól, hogy nem cukrozza meg a baba teáját, nem lesz semmi baja, viszont ha megcukrozza, az szerinted bajt okozhat, és ezért téged ez idegesít. Meg kell tudni egyezni, eddig hogy oldottátok meg azt, amiben nem értettetek egyet?
2008. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!