Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíváncsi vagyok másnál is...

Kíváncsi vagyok másnál is ennyire problémás a fogzás?

Figyelt kérdés
A lányomnak totál be van dagadva az egész ínye, sokat sír, tegnap már odáig fajult a dolog, hogy sehogy máshogy nem volt el, csak ha kézben fogtam és álltam a szoba közepén. Ha leültem vele, ha megpróbáltam letenni, de ott akartam lenni mellette mindig csak sírt, vagyis inkább üvöltött. A segítséget a dentinox hozta meg, anyukám gyorsan leszaladt a gyógyszertárba hozott, nem is tudom mi lett volna, ha nem kenem be az ínyét. Nem evett, nem ivott, ha meglátta az etetőszéket vagy a kaját, megfeszítette magát és visított. Másnál is ennyire szenved a baba? És ha nagyon be van duzzadva az ínye, mivel biztassam magam, mikor jön ki a fogacska? Meddig tarthat?
2009. szept. 25. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiamnak már 6 foga van és jön neki a hetedik is. Semmit nem szenvedett eddig, van neki borostyánlánca. Nálunk bevált, ha gondolod próbáld ki te is. www.borostyanlanc.hu

Ha látod már neki a fehér csíkot akkor már csak néhány nap és előbújik a fogacska. Kitartás nektek!

2009. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nem írtad, mennyi idős, de a leírtak alapján gondolom, még nincs 1 éves. Igen, az enyém is ilyen volt. Kenegesd az ínyét, babafogkefe, vagy textilpelenkával lehet masszírozni az ínyét két kenés közt /bár az én gyerekem ezt nem szerette/, van homeopátiás kúp is erre és bizony a nurofen szirup és a lázcsillapító hatása mellett fájdalom csillapító is, tehát 3 napig nyugodtan adhatod neki 8 óránként, könnyebben lesz. Hiszen mi is veszünk be fájdalom csillapítót, ha fáj valamink. Egyébként ha ennyire szenved, az én tapasztalataim alapján már csak max 3 nap és kijön a fog. Gyors fogacskákat kívánok!
2009. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen sokaknál, mi fogzáskor kb egy hónapig nem alszunk, de nagyon sok lehetőség van a tünetek enyhítésére, kérdezd a gyerekorvost, mi fogorvosnál is voltunk, ő is mondott tippeket.
2009. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 16 hónapos, már 8 foga kinn van, de az egész ínye be van duzzadva. Estére szoktuk kenni dentinox-szal. De azt hiszem ezek a napok meggyőztek, hogy a kúpot is kipróbáljam. :(
2009. szept. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!