Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a ciciről?

Hogy szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés
12hós a babám és a nappali ciciről már le szokott,de éjjel,mivel velem alszik,nem bírom levakarni magamról!és este is csak cicin bírom elaltatni!ti hogy altatjátok este?
2009. szept. 24. 21:22
 1/6 anonim válasza:
0%
Nekem még nincsen gyerekem,de van egy keresztfiam,aki most töltötte az egy évet.Ők már nem ciciznek,már kb. fél éve áttértek a tápszerre,de mostmár levest is eszik,húst,májat krumplival összeturmixolva,és a parizert egyenesen imádja:)
2009. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Várd meg míg jó fáradt lesz és mesélj neki, énekelj, esetleg azt is lehet, hogy picit szoptatod, és aztán megmondod, hogy akkor lesz újra cici, ha már reggel lesz. Aztán ha kéri, mondhatod neki, hogy már volt cicizés. Reggel talán nem is kéri, ha hamar kipattantok az ágyból és elvonod a figyelmét. Valahogy így ügyeskedj, csökkentgesd az időt.
2009. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia

az én kisfiam 18 hós volt amikor az esti szopiról leszoktattam, egyszerűen úgy, hogy én elvonultam és apa altatta el. Az első néhány nap nem volt egyszerű, de 2 hét elteltével már csak beraktam a kiságyba, olvasgattam neki és már aludt is

a reggeli szopit volt nehéz elhagyni, legalább egy hónapig küszködtünk,

2009. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem az utolsó válaszolot hogy apa csak betette és ugy altatta?vagy ringatta?
2009. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mondtam a másfél éves kislányomnak, hogy most már nem lesz cici. És adtam neki tápszert cumisüvegből. Simán beletörődött, azóta azt kéri, nem a cicit.

Aztán egy kicsit összebújunk, és leteszem aludni. Igaz, előtte sem a cicin aludt el, hanem szopás után. Próbáld vele megbeszélni, erőszakkal nem megy.

2009. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16 hós még cicizik,várom hogy magától lassan elhagyja!De azt hiszem ez nem fog bekövetkezni!Most költözés előtt állunk,de ha majd megszokja az új lakást akkor el fogom választani,mert lassan vár a munka vagy a kistesó!Szóval én úgy fogom,hogy egyszerűen többet nem adok neki cicit!De arra kell figyelni,hogy amikor sír nem szabad magára hagyni egy percig sem.Mellette kell lenni,fogni a kezét énekelni neki babusgatni stb....

Erre az időszakra célszerű segítséget kérni,apa szabin,nagymama vagy valaki aki tud mentesíteni.Elég brutálisnak hangzik,de a tapasztalat azt mutatja,hogy 2-3 nap igen kemény de utána sokkal jobb.A lényeg,hogy nem szabad engedni,mondjuk hA már egy napig kibírtátok akkor folytatni kell!

Remélem én is majd végi tudom csinálni!

2009. szept. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!