Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én 41 éves vagyok a párom 48....

Én 41 éves vagyok a párom 48. Van egy kisfiúnk 3 éves. A terhességem a vége felé, kicsit nehéz Volt és császárnál műtöttek is mert Volt egy kis probléma. Ti Bevállalnátok még egy babát?

Figyelt kérdés

A párom azt mondja, hogy öreg már és nem akar a természettel játszani, őrüljünk, hogy egészséges a fiúnk.

De ha jönne a baba, nem lenne ellenére.

Valakinek lett ilyen korban babája?


2013. ápr. 19. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Egy szomszédról tudok, 41 évesen lett meg az első és 43 évesen a második gyereke, de ő nagyon egészséges volt és annak is érezte magát, nem félt.


Ha kicsi a család, ketten vagytok a vilában, akkor érdemes vállalni, komoly vizsgálatok mellett egy másodikat.


Persze én is félnék, nagy az eü rizikó ebben az életkorban.

2013. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem vállalnék,mert nem vagy már fiatal amúgy sem.Figyelembe kell venni azt is,hogy fel is kell nevelni a 3évest is,ami még majdnem 20év.És a mai világban nem élnek már túl sokáig az emberek.Párod meg főleg nem fiatal már.Én 28felett sem hiszem,hogy vállalnék már,de max 32ig lenne az ideális.
2013. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te mennyi idős vagy? :)

Kb 25 éves koromig én is azt mondtam, hogy ha nem lesz gyerekem 30 éves koromig, akkor már tuti nem vállalok.

29 évesen szültem, most 31 vagyok és nagyon szeretnék még egy gyereket.

Egészséges vagyok, jól élünk, miért ne vállalhatna valaki 30 fölött? :)


Én 41 évesen is vállalnám, ha egészséges lennék.

A Te esetedben Kedves Kérdező viszont nagyon meggondolnám. Komplikáció volt az első terhességednél is és ki tudja, hogy alakulna a második.

A kisfiadnak szüksége van rád, én nem kockáztatnék szerintem.

Nem a korotokkal van bajom, vállaltak ennél idősebbek is már gyereket, de azért az egészséggel nem szabad játszani.

2013. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 20. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemet 3 éve, 38 évesen szültem. Az első három hónapban folyamatosan hánytam, kétszer kórházban is voltam infúzión. Végig magas volt a vérnyomásom, gyógyszert szedtem. 37 hetesen befektetett a dokim a kórházba és 38 hetesen császárral megszületett a fiacskám, mert már nagyon magas volt a vérnyomásom.

Aztán tavaly év végén megszületett a kislányom is, 41 évesen. Az első három hónapban megint nagyon rosszul voltam, aztán, amikor elmúlott a hányingerem, akkor viszont nagyon jól éreztem magam. Tavaly nyáron a legnagyobb kánikulában voltam a legjobban, és ahogy vége lett a nagy melegnek felment megint a vérnyomásom. 38 hetesen bementem a kórházba egy nst-re és már bent is maradtam, még aznap megszületett a lányom császárral, mert magas volt a vérnyomásom.

Abszolút nem bántam meg, hogy bevállaltam a másodikat is. Mindkét terhességem veszélyeztetett volt, de szerencsére nem lett semmi baj.

És a másodiknál már bevállaltuk a magzatvízvételt, mert ennyi idősen már illik szerintem ezt megcsináltatni. Nagyon féltem, de nem volt vészes.

Úgyhogy én azt mondom Neked, hogy ha szeretnétek még egyet, akkor minél előbb! :-)

Azt nem írtad, hogy milyen probléma adódott, ami miatt császároztak!

2013. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Manapság már nagyon sok lehetőség van az esetleges magzati betegségek szűrésére, kell keresni egy jó orvost, ő biztosan segíteni fog abban, hogy milyen vizsgálatokon kellene átesned!

Pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz, de nagyon komolyan kell venni őket! :-)

2013. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszodat!

A hasfalam össze Volt nőve a méhemmel, és szét kellett operálni.

A terhességem is ezért Volt nehéz mint kiderült.Alig tudtam fent lenni csak akkor Volt jo ha feküdtem és valami tartotta a pocimat.A végén derült ki, hogy miért is.

2013. ápr. 28. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!