Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanul meg hasról hátra...

Mikor tanul meg hasról hátra fordulni?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisbabám már több, mint 1 hónapja hasra tud fordulni, de vissza azóta sem, pedig az úgy gondolom már egyszerűbb kellene, hogy legyen. De ő még mindig nem csinálja. Ez normális?
2008. jún. 14. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, normális-e, amit írtál, de a mi kisfiunk 6 hónaposan előbb tudott egyedül felülni (tehát nem mi ültettük fel), mint akár csak hasra fordulni. Szóval tényleg igaz, hogy minden gyerek sajátos fejlődési úton jár... Szerintem nem kell aggódni, az is lehet, hoyg így jobban érzi magát, hisen új szögből látja a világot!
2008. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nincs semmi baj! Másféleképpen fejlödik, nem kell hasonlítgatni a babákat. Akkor lenne baj, ha már 1 éves elmúlna és nem akarna ilyesmit csinálni. Észre fogod venni, ha kedvetlen, nem akar mozogni, vagy ilyesmi. Akkor kezd csak aggódni. Nagyon ügyes, hogy ilyen korán már hasrafordult :)
2008. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a hasra fordulás szerintem is nehezebb művelet, mint vissza. Visszafelé csak a fejét kell egy kicsit félrebillentenie, és már gördül is. Szóval nagyon ügyes a babád!

Vaószínűleg tetszik ez a póz neki...

2008. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak az a baj, hogy hason annyira nem szeret lenni, inkább azt élvezi, hogy hasra fordul. Emiatt egy hónapja abból áll minden napom, hogy hasra fordul, aztán sikongat, hogy ugyan már fordítsam vissza:-)))..., kicsit kezdem unni, bár a napi mozgást biztosítja nekem, az tuti.:-)
2008. jún. 14. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam mozgásban kicsit lusti volt. Csak 6 hósan fordul hasra elöször,akkor is csak mert már tornáztattuk egy mozgásterapeuta segítségével. Most 8,5 hós és kb.5× fordult vissza hátra. Viszont villámgyorsan mászik és ülni is tud.

Nálunk az éjszaka szokott ilyen szaladgálós lenni,mert nem bagyon szeret hason aludni és álmában megfordul aztán meg nyöszörög,hogy fordítsuk vissza.

2008. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám teljesen ugyanez!!! Négy és fél hónapos, két hete tud hasra fordulni. Előtte sosem engedte, hogy hasra tegyem, mert egyből sírt. Most meg hasrafordul, de szinte egyből sír is, hogy fordítsam vissza. Én nem aggódok, előbb utóbb biztosan vissza is fog tudni fordulni. Ami azt illeti, tényleg fárasztó visszafordítgatni, de addig is együtt vagyunk.
2008. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 hónaposan fordult hasról hátra és 3 és fél hónaposan hátról hasra, az elsó 2 fogunk is akkor bújt ki. Mi meg későn nyúltunk a tárgyakért, már mindenki csörgőzött, ő meg letojta, már tiszta ideg voltam. Gyereke válogatja mi érdekli és mi nem:)
2008. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!