Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mivel szoktatok játszan...

Mit és mivel szoktatok játszani egy 5 hónapos babával? Úgy érzem kezdek neki unalmas lenni.

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 23:14
 1/3 tyukanyolight ***** válasza:
100%

A következőket Én is erről az oldalról másoltam ki, ide tette fel egy Anyuka.

" Lehet tornáztatni, csak hal esik neki. Küldök egyet: A gyakorlatok végzéséhez a gyermeket a hátára fektetjük.


1, A mondóka első szakasza alatt a gyermek két csuklóját megfogjuk és a karjait fel, a füle mellé, majd le, a teste mellé váltogatva emelgetjük. Törekedjünk arra, hogy a karja nyújtva legyen!

A második versszak alatt karjaival teljes kört írunk le, majd az utolsó versszak alatt karjait a mellkasa előtt szorosan keresztezzük, majd két oldalra kitárjuk. Egyszer a jobb, egyszer a bal karja legyen felül.



Sim- sum fúj a szél

Ez a kis fa, jaj, de fél.


Minden ága megremeg,

A levele lepereg.


Ej- haj, semmi baj,

Újra zöldül majd a gally.


2, A gyermek mindkét bokáját megfogjuk, térdét behajlítjuk és a teljes talpával minden szóra a földre dobbantunk váltott lábbal.


Egy, kettő, három, négy,

Te kis cipő hová mégy?

Kipp- kopp kopogok,

Apukához indulok.



3, A gyermek mindkét kezét csuklónál megfogjuk és az első versszak alatt lassan ülésbe húzzuk, majd a második alatt visszaengedjük. Cél, hogy a fejét egyedül tartsa. Az utolsó versszak alatt hanyatt fekve jobbra- balra billentjük.



János bácsi, János bácsi

Keljen fel, keljen fel!


Harangoznak délre,

Libapecsenyére


Bim- bam- bum.

Bim- bam- bum.



4, A gyermek mindkét lábszárát megfogjuk és bicikliző mozdulatokat teszünk.


Lóg a lába, lóga

Nincsen semmi dolga

Mert ha dolga volna,

A lába nem lógna.



5, A mondóka alatt a gyermeket egyik irányba lassan a hasára görgetjük. A mozdulat alatt a csípőjénél segítsük őt, és hagyjuk, hogy a felsőtestével önállóan dolgozzon!

Mielőtt a másik irányba görgetjük, minél hosszabb ideig tartsuk hason fekve.


Guri- guri guriga

Gurul a kis ...(neve)



6, A gyermek ismét a hátán fekszik. Térdeit behajlítva fogjuk és nagy köröket írunk le csípője mozgatásával.


Háp, háp, háp, jönnek a kacsák,

Hű, de éhes, hű, de szomjas, ez a társaság!


Bú, bú, bú, boci szomorú,

De hogy feszít tyúkjai közt a kukurikú!


Röf, röf, röf, orra sárba döf,

Sonka lábán Kucu- néni fürödni döcög!


Bú, röf, háp, sípok, trombiták

Víg zenével így köszönt e díszes társaság!



7, A gyermek talpait befelé fordítjuk, és azok külső élét a mondóka szavaira egymáshoz ütögetjük.


Cinege, cinege kis madár,

Mi van a lábadon? Aranyszál.

Kössük a babahajába,

Dobjuk az anya ágyába!



8, Egyik kezünkkel megfogjuk a gyermek bokáját, másikkal a lábfejét és a talpát. A mondóka első sorára fel- le mozgatjuk a gyermek lábfejét, majd az utolsó sornál körözünk vele.


Borsót főztem, jól megsóztam,

Meg is paprikáztam.

Ábele- bábele, bumm.



9, Hóna alatt súlyát tartva emeljük a gyermeket állásba. Figyeljünk, hogy letalpaljon (teljes talpával álljon a földön). És táncoltassuk a dalra.


Muzsika, muzsika,

Táncol a kis Zsuzsika.


Addig táncol egyedül,

Míg csak párja nem kerül.


Muzsika, muzsika,

Táncol a kis Zsuzsika.


Jobbra dől, meg balra dől,

Tücsök koma hegedül.


10, A földön ülve öleljük magunkhoz kicsinyünket és a fenekünkön előre- hátra haladva dülöngéljünk.


Megy a vonat, zakatol,

Meg is áll majd valahol.

Én vagyok a vasutas,

Te meg legyél az utas.


11, Álljunk fel, gyermekünket ültessük a tenyerünkbe arccal kifelé fordítva. Tartsuk biztonságosan, karjainkkal két oldalról támasszuk meg. Oldalra lengessük az ének közben.


Hinta, palinta,

Régi dunna, kis katona,

Ugorj a Dunába!


12, Maradjunk állva. Gyermekünket fordítsuk hasra karjainkban. A mellkasánál lévő kezünkkel jól fogjuk meg a karját, a másik kezünkkel pedig a combját. És hintáztassuk!


Zsipp- zsupp, kender zsupp,

Ha megázik kidobjuk!

Zsuppsz!!!


13, Amíg a gyermek nem tud ülni, addig háton fekve megfogjuk mindkét alkarját, fölé hajolunk és nyitott tenyerével simogatjuk arcunkat a mondóka soraira. (később felváltva egyszer az ő, majd a saját arcunkat cirógatjuk) Az utolsó sornál megdögönyözzük a baba pocakját.


Ciróka- maróka,

Érik a boróka.

Elszaladt a róka,

Uccu utána!


Ciróka- maróka,

Mit főztél? Kását.

Hová tetted? Pad alá.

Megették a kiskacsák."


A fentieket minden nap többször végigjátszuk, vagy csak egyes dolgokat kiragadok peluscsere közben. Az 5 hós kislányom imádja!


Járókába teszem, és némi csörgős, lógós játékkal egyedül is el van 15-20 percet, kivált képp, ha valami babás muzsika is szól.


A babakocsiban is egész jól el van, amíg a konyhában vagyok és rám lát, szintén lógós, vagy csörgős cuccokkal.


Még szereti a pihenőszékét, mert ráz, zenél és villog, de ilyenkor megvenni már nem érdemes...


Bocsi, kicsit hosszú lett...

2009. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szoktunk mondókázni (Cini-cini muzsikából, én fejből már nem emlékszem rájuk), vagy verses mesézni, zenéthallgatni, és táncolunk rá együtt (könnyűzene, nem babazene), ölembe veszem, és olvasok neki bármit, ami éppen akad (újság, katalógus, a fő, hogy szines neki, és nyúlkál), ugyanigy olvassuk a puha fürdőkönyveit, azt viszont tuszkolja a szájába, jól elvan egyedül a járókában, ahol körbeforog, és végig játszik egyet a játékokkal vagy a föléaggatott dolgokkal, kifektetem a kinyitott kanapéra, és mutogatunk neki játékokat, gurigatok neki kis labdát (imádja), mi is tornázunk, de nem ilyen tudományosan, mint az előző :) Egyelőre ennyi.
2009. szept. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
,
2009. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!