Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a babám a...

Hogyan szoktassam a babám a nagymamához?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisfiú. Ma volt először, hogy otthagytam anyukámnál egyedül, mert hivatalos ügyeket kellett intéznem. Teljesen kiborult. Ebédig jó kedve volt, de onnantól vigasztalhatatlanul végig ordította a napot. Pedig két hivatal között még haza is ugrottam hozzá. Este szó szerint nem engedett ki a szobából, az ágya mellől. Végül az ágyunkban aludt el, úgy hogy szorosan átöleltem. Közben még jó darabig nyöszörgött, "panaszkdott". Ilyen még sosem történt. Rettegett hogy megint eltűnök. Pedig sokat volt már egyedül anyuval, csak mindig anyu jött hozzánk. Ill. mi is rendszeresen megyünk anyuhoz, bár eddig mindig ott voltam vele. De elvileg sem a személy, sem a környezet nem idegen a számára.

Hogyan tudnám őt hozzászoktatni, hogy ne boruljon ki ennyire, ha néha a nagyinál hagyom? Nem akarom őt lerázni vagy ilyesmi, de ez neki is szörnyű ha horrorként éli meg hogy a mamáknál van! Annyira sajnálom, a szívem megszakad és félek hogy vmit elrontottam...


2009. szept. 23. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Jajjj...szegénykém...:( El tudom képzelni,hogy panaszkodhatott... :(

/Bocsi én még nem tudok ilyenekhez hozzászólni,mert nekem még csak 8 hetes a babám,csak elolvastam a történeted../

2009. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne a kicsit vidd Anyudhoz, hanem Anyukád menjen hozzátok, hogy legalább a megszokott környezetében legyen, ha már Te nem vagy ott! :) Legalábbis nálunk ez válik be mindig.
2009. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Valóban elrontottad,mint sok más anyuka.Nme rég olvastam a neten egy linket,ahol egy szakértő azt mondta,hogy már a pár hónapos gyereket le kell szoktatnia magáról az anyukának.Rábízni valaki másra,apukára,nagyamamára stb.Sajnos a linket nem tudom elküldeni,de ha beírod a Googl-ba ,takán megtalálod.A fiad megszokta,hogy állandóan vele vagy.Erre mondják,hogy anyás gyerek.És nem tetted jól,hogy közben is hazugrottál hozzá.Nem tudom,hogy most mi lenne a megoldás.A helyedben én megpróbálnám napközben egyedül hagyni otthon,amíg te a másik szobában vagy.Elvinni a mamához,először csak rövidebb időre,te pedig elmégy valamerre.Azután a távolléteket fokozatosan emelni.Ha nem változik a helyzet,akkor az oviba szoktatással is baj lesz.

Természetesen ha így felzaklatta,azért várj néhánynapot,amíg megnyugszik.

2009. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Az igaz, hogy én már az elejétől (1 hónapos korától) megkértem anyukámat, hogy vigyázzon rá (mindig nálunk), és ez kb. havonta kétszer így van azóta is, addig én bevásárolok, intézkedek, (ez általában max. 2-3 óra). Jól elvannak egymással. Az apjával is jól elvan órákig, ha úgy alakul. Tényleg fontos, hogy szokjon másokat is!
2009. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Uez a gondunk. Vannak, akikhez hamar hozzászokik (függetlenül a rokoni kapcs.tól, vagy hogy látta-e már az életben), de egyik déditől retteg.

Próbáltuk, hogy heti 2x lássa, mert akkor nem felejti el, de nem segített. Amikor elújságoltam az örfömhírt, h. babát várok, kibukott, hogy vetessem el, mintha nem lenne normális, hogy egy pár gyereket akar. De utána hamar észbekapott és szereti a picit. Ő ezzel hozza összefüggésbe, én nem. Illetve nem hiszem...

Lehet, hogy ezt a pár hónapot át kell vészelnetek, míg felfogja, hogy akkor is létezel, ha nem vagy vele.

Lehet, hogy szoktatnod kellene hozzá, hátha... De mivel ez nekünk nem jött be...

Épp 11 hós a mi fiunk is.

2009. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

22:31-es. Ja, még esetleg leírhattad volna, hogy milyen szar anya, hogy magához láncolja a gyereket, esetleg még fel is meri venni ha sír... gáz! Látszik, hogy interneten művelődtél!

Még szép, hogy anyás egy 11 hónapos gyerek! Majd alakul! Szeparációs szorongása van. Ez 8-15 hónapos korig gyakori. Nem betegség. Ez egy személyiségfejlődési szakasz. Neveléslélektani szakirodalomban érdemes utánanézned. Nem rontottál el semmit! Max túl jó anyja vagy! Szeresd! Majd elenged, ha megtapasztalja, hogy mimdig visszajössz!

2009. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig előző nap elmondtam neki, hogy holnap mi fog történni. Most 21 hónapos már, és ma este mikor hazajöttem, mosolygott, mondta hogy anya tanitani volt. Mondtam, igen kicsim. Légy következetes, ha egyszer elindulsz, ne fordulj vissza, legyen egy kedvenc játék lehetőleg, amit mindig visz magával. Normális dolog hogy fél ha nem vagy ott,jó esetben ez igy is történik. Szeresd nagyon, mikor hazaérsz, mondd el, mennyire hiányzott, és végre hazaértél, merthogy MINDIG hazaérsz. Hidd el, meg fogja szokni!!! Sok sikert!
2009. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat, egy kicsit mindenkinek igaza van. Biztosan a szeparáció is fokozza, de tény hogy eddig nem nagyon volt mással, mentségemre szóljon, nem igazán volt rá lehetőségem. Azután van baba aki könnyebben veszi ezeket a kanyarokat, van amelyik nehezebben. Az már biztos, hogy nálunk a "sokkterápia" nem fog működni, valahogy fokozatosan kell szoktatnom, apával is többet hagyni egyedül, ott-ott hagyni a nagyinál rövidebb időkre egyelőre. A közel 1 év alatt sajnos rengeteg intézni való felhalmozódott, gondoltam egyszerre túl leszek mindenen, de majd inkább beosztom, ill. rákényszerítem magam hogy tényleg menjek el, mert egy ilyen élmény után megint bezárkózok a csigaházunkba :(. Hm, fodrásznál is csak 1x voltam szülés óta...
2009. szept. 23. 23:46
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
A 22.43.-nak .Nem azt mondtam,hogy rossz anya vagy,és azt sem,hogy hagyd sírni órákig a picit.A szeparációs szorongás pedig egy mostanában kitalált valami.Nem a neten nőttem fel,van 3 gyerekem,6 unokám és 1 dédunokám.A gyerekeimet kénytelen voltam böcsibe,és oviba hordani,és nem volt szeprációs szorongásuk,mint a kortársaiknak sem.Ha visszanézed az anyukák kérdéseit,tapasztalhatod,hogy sokan panaszkodnak,hogy a 2 éves gyereket még a WC-re is magukkal kell vinni,mert különben ordít.Ugyanezt csinálja a 2,5 éves dédunokám,ha az anyja átmegy a szomszéd helyiségbe.Természetes,hogy szeretni kell egy gyereket,akár kicsi,akár nagy,de gondolj pl.arra,ha a gyerek ennyire csak veled marad meg,mi lenne akkor,ha történetesen beteg lennél és kórházba kellene menned? Remélem,hogy nem leszel beteg,de ez is benne van a pakliban.
2009. szept. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Az utolsó hozzá szólónak teljesen igaza van.
2009. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!