Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól csinálok valamit?...

Nem jól csinálok valamit? Nálunk sem igazán van meg a napi fél liter tej.

Figyelt kérdés
5 hónapos fiam nem nagy evő. Alkalmanként 100 g-ot szopik,vagy tápszert kap. már hozzátáplálunk.délelőtt gyümölcsöt kap Sinlac-al. Délután főzeléket. reggel,délben szopi van. Éjszaka ha ébred tápszer. Szóval akármit is csinálok nem eszik 100 g-nál többet.Doki szerint neki ennyi az igénye. Mosolygós,vidám baba. jól fejlődik. Vegyek vissza a hozzátáplálásból,hogy legyen meg a napi fél liter tej alapú?
2009. szept. 23. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Hááát,az 1 deci édes kevés.Az én 16 hós fiam még mindig behúzza a fél litert(különben a te babádnak nem fél liternyit kellene innia,hanem többet.Nála még meg van határozva,h testsúlykilogrammonként mennyit kell innia.1 éves kortól ajánlják a napi fél litert.Esetleg próbálj neki tejpépet adni.A tápszerben és tejpépben a babák számára nélkülözhetetlen dolgok vannak,aminek a hiánya majd később jön ki.Sztem próbáld növelni a mennyiséget.2 gyerekes anyuka
2009. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha napi 7x iszik 1 decit,az már jó.Az,h alkalmanként 1 decit iszik,az se baj,csak akkor sokszor kell keveset adni neki.Első válaszoló vagyok.
2009. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Véleményem és tapasztalatom: ha jól fejlődik, annyit és annyiszor egyen, ahogy neki jól esik. Az én fiamba sem lehetett soha az előírt mennyiséget beletömni. Most 15 hónapos, és egyszerre nem tud meginni egészen 2 dl tápszert, pedig mindenki mondja, hogy ilyenkor már simán megisszák a 3 dl is a kicsik.

Arra figyelj, hogy a szilárd étel mellett azért elegendő folyadékot igyon, ha az nem is tej vagy tápszer. És persze még jó sokáig add neki mindkettőt, mert erre szüksége van. De vénásan mégsem töltheted bele, ha nem kér többet:))

2009. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 hónaposan nem szoktak ennyire belemenni a hozzátáplálásba, azért nem jön ki. De már ne állj vissza, mert hiányozna a szervezetének! Tápot/tejet kapjon reggel-este, éjjel, én étkezésekhez is híg tápot adok szomjoltónak, ha keveslem a napit.

Jól csinálod ám, ne ijedj meg, nem mindegyikük eszik úgy, ahogy a tápszeresdobozon írják. (biztos, mert még nem tudnak olvasni) Ha szépen fejlődik és vidám, akkor nincs min aggódnod.

Később meg már babajoghurtokat is ehet desszertnek. A kisfiam van, hogy azt megeszi, mikor a főzeléket már nem, és azt hinném, jóllakott...

2009. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom megtömni,még ha szeretném is. Bár néha átverem,mert cicin alszik el,és ilyenkor megpróbálom kicserélni a cumis üvegre,több kevesebb sikerrel.

Ezért kérdeztem,hogy lassítsak a hozzátápláláson és inkább a tápszert erőltessem vagy így jó.

2009. szept. 24. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!