Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sóskát hogyan, mivel, milyen...

Sóskát hogyan, mivel, milyen fűszerezéssel készítitek 10 hónap körüli babátoknak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint magunknak cukor, só, csak ne tegyél még bele tejet, én egy kis krumplival meg főtt tojássárgájával szoktam összeturmixolni.
2009. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

SÓSKAFŐZELÉK BURGONYÁVAL

(8 hónapos kortól)

Hozzávalók: 100 gramm tisztított sóska, 50 gramm burgonya, 1 mokkáskanál olaj

A vékonyan meghámozott, feldarabolt burgonyát puhára pároljuk, hagyjuk kissé kihűlni a fózőlevében. Közben a száraitól megfosztott, gon; dosan megmosott sóskát, forró vízben 3 percig főzzük. Leszűrjük, a fÖzőf levet elöntjük, mert oxálsav tartalma miatt nem használható fel. A sóska apróra vágjuk, kanálka cukorral elkeverjük. A burgonyapépet kistányérra tesszük, a tetejére öntjük a sóskát.


Hozzávalók: Egy szem krumpli, egy apró cukkini, 15-20 szál sóska

Elkészítés: A sóskát a szárától letépem, alaposan megmosom folyó vízben. A krumplit, cukkinit megpucolom. Ha a cukkini magvas, akkor azt kanállal kikaparom. Felaprítom mindkettőt és bő vízbe odateszem főni. Mikor már majdnem kész hozzáteszem a sóskát.


Ha összeesett, leveszem a tűzről és a botmixer edényébe teszem. Hozzáadok egy kávés kanálnyi olivaolajat és krémes állagúra turmixolom.

Tanácsok: Mivel lányom édesszájú, így 4-5 karika banánnal édesítem cukor helyett. 14-160 ml az adag, attól függően mekkorák a hozzávalók. A főzővízből nem kell hozzátenni, mert a cukkini elég "vízes".


Rengeteg módja van már miként készítheted 10 hónapos babának. Vannak még receptek pl a babaszoba oldalon is. Most hirtelen ezeket találtam neked.

2009. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Régebben valahol mintha olvastam volna sóska-receptet almával is. Nem tudja esetleg valamelyikőtök?
2009. szept. 23. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:

ónapos kortól (Júliustól - Novemberig) (9-18 hónapos babának)


Hozzávalók:

1 nagy érett körte ( elhagyható )

2-3 nagy édes alma

1 kisebb sóska levél

2 ek tönkölydara vagy tejbegríz

Úgy 1 dl vizet felforralunk, levesszük a tűzről, beletesszük a bio teljeskiőrlésű tönköly darát, majd állni hagyjuk, amíg besűrűsödik. Utána felfőzzük, s ha kell darát, vagy vizet pótolunk, hogy tejbegríz sűrűségű legyen. 1 éves kor után már izesítés nélküli tejbegrízből fogjunk pár evőkanálnyit. A gyümölcsöket alaposan megmossuk, meghámozzuk, daraboljuk, majd a grízzel és a sóskával turmixoljuk. Később a puha körtét elég villával összetörni, s az almát lereszelni, s a a tejbegrízzel összekeverni. Ekkor a sóskát metéljük apróra, s keverjük a desszertbe.


Javaslat:

Nagyon édes, ezért akinek a babája jobb szereti a savanykás ízeket, az a körtét hagyja ki, s savanykás almát válasszon. Később savanyíthatjuk savanyú gyümölcsök levével is.

Előszőr csak kicsi sóska levelet, vagy egy nagy harmadát fogjuk, mert nyersen tesszük a baba ételébe, igaz így értékes anyagai nem károsodnak, hisz frissen szedjük, s dolgozzuk fel főzés nélkül.


Megjegyzés:

A sóska hálás évelő növény. Ha csak ízesítésre használjuk 1-2 bokor elegendő a konyhakert szélén, de a virágoskertben is szoríthatunk neki helyet, vagy a fű között.

2009. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: a tojássárga mellé még húst is adsz a picinek?
2009. szept. 23. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, egy héten egyszer kap tojássárgáját, akkor húst nem, a barátnőm kislánya bölcsis, néztem a bölcsis menüt, ott adnak a főzelékhez, hetente asszem 2x húst, 1x tojássárgáját, 1x túrót, 1x sajtot


1. v.

2009. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!