Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit egyek, hogy 9 hetes...

Mit egyek, hogy 9 hetes babámnak ne csak 2-3 naponta legyen széklete?

Figyelt kérdés
Ez kb. másfél hete van így. Csak anyatejet kap.
2008. jún. 13. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
8 hetesen nekünk is volt ilyen problémánk. Nekem a gyerekorvos a szellőztetést ajánlotta. Eleinte müanyag lázmérővel segítettünk neki, de lehet kapni a gyógyszertárba erre alkalmas szélcsőt. Biztonságosabb és jobb. A gázoktól is megszabadítja a kicsit. Csak túlzásba nem szabad vinni, mert a végén megszokja.
2008. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem anno azt mondta a védőnő, ha csak anyatejet kap, max.az egy hét fér bele, hogy ne legyen széklete.Persze csak ha nincs baja, nem fáj a hasa.

Én cukros kamillateát adtam Neki ha ilyen volt, de csak nagyon keveset.

2008. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babáknál teljesen normális, hogy 2-3 naponta van székletük. A nagyobb babák már szinte mindent hasznosítanak az anyatejből. Szerintem nem érdemes "erőltetni" a napi kakit. Az anyatejeseknél nagyon tág határok között mozog a kakilások gyakorisága. Van, hogy minden szopinál, de az is normális ha 5 naponta 1x. Szerintem az étrendeddel ezt nem nagyon lehet befolyásolni. Keresgélj szoptatásos honlapokat, van egy csomó hasznos infó erről.
2008. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne ez ellen bármit is tenni? Ez normális, amíg csak anyatejet kap, sőt, akár kakilhat hetente is.
2008. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj tőle a pocija, nincs székrekedése, normálisat kakil, amikor kakil, akkor semmit nem kell tenni. Anyatejes babánál normális az is, ha napi több kaki van, de az is, ha hetente 1. Amelyik anyatejes babának ritkán van széklete, annak a szervezete nagyon jól hasznosítja az anyatejet. Ennyi. Más oka nincs. Ha nincs más panasz, akkor nincs semmi gond, ez így teljesen normális.
2008. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam.
2008. jún. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!