Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korukban figyelne...

Hány hónapos korukban figyelnek a nevükre a babák?

Figyelt kérdés

Kismanóm ma lett 8 hónapos és még nem hallgat a nevére.

Mozgásfejlődése szerintem jó 5,5 hónaposan ült, 6 hónaposan mászott, 6,5 hónaposan felállt a kiságyban. Babaúszásra jár gondolom ezért is jobb a mozgása. DE nem figyel a nevére ami igazából engem nem frusztrál, csak apukája zargat, hogy kérdezzem már meg a csajokat ezen az oldalon ha, már úgy is itt lógok egész nap :D Kétségbe van esve, olyan lüke:)


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2009. szept. 23. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 5 és fél hónapos,és már hallgat a nevére.Persze ha nagyon belemerül a játékba akkor bombát is robbanthatok mellette.:-)Nekem letesztelte a védőnéni most,hogy kint volt hétfőn.Megkérdezheted te is a tieteket,ő biztos pontosabban meg tudja mondani.

2009. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 7 hónapos, kb 2-3hete fordul felém ha a nevét mondom, nekün viszont a mozgásfejlődésünk lassabb mint nektek.
2009. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kisfiam 8,5 hónapos és figyel már,ha őt szólítjuk.Megkérdeztem a védőnőtől kb. két héttel ezelőtt,hogy ez véletlen-e.Azt mondta,hogy nem,mert nagyjából 8-9 hónapos koruk körül a kicsik már figyelnek a nevükre,de persze ez is mint minden,babánként változó.

Képzeld,a párommal nemrég emiatt vitáztunk :) ,hogy igaz-e.Én állítottam,hogy igenis felfigyel a nevére.Na erre a párom elkezdett a baba nevéhez hasonló hangzású szavakat mondogatni...és kisfiunk nem figyelt :D Hehhhe,hát nagyon röhögtem apán.

Érdekes,nálunk meg a mozgásfejlődés indult kicsit később a "megszokottnál".

Na,ne legyél kétségbe esve!Ezt is tanulnia kell a babáknak,majd eljön az ideje mindennek.

2009. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos, és még nem a nevére figyel, hanem a hangjeltésemre, és arra, hogy beszélek hozzá. Az is hozzátartozik, hogy ritkán szólítjuk a nevén, sok beceneve van, így még nem "jegyezte meg" mindet.
2009. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
kislányom 6 hónapos és már odafigyel rá, igaz nem mindig.
2009. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi fiam 7 hónapos és már egy pár hete hallgat a nevére.Én észre sem vettem:) a nagyija hívta fel a figyelmemet,hogy milyen ügyes!Én azt hittem,hogy ez már természetes dolog!
2009. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is olyan 7-8 hónapso kora között kezdett figyelni a nevére, de pontosan nem tudom :-)
2009. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!