Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ő van lemaradva, vagy a többi...

Ő van lemaradva, vagy a többi baba túl gyors?

Figyelt kérdés

Elég sok a babámmal egyidős kicsit látok magam körül(7 hós lesz pár nap múlva) és óriási a különbség. Az én kicsim fekszik, emeli a popóját, átforog a hátáról a hasára és vissza. ennyi. Vele egyidős babák meg négykézláb feltérdelve nyuszinak, kiságynak támaszkodva feltérdelnek, kúsznak a lakásban fel-alá.


Az enyém még a kúszással sem bír. Csak emelgeti a popót és szenved.


Ő van elmaradva, vagy manapság minden gyerek félévesen-7 hósan közlekedik?!


2009. szept. 23. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi! 4 hónapos a babám , és mindent csinál, amit egy 4 hónaposnak illik, kivéve egyet: nem forog. Emelgeti magát, oldalazik, de nem forog. Én is 5 hónapos koromban kezdtem el ezeket a nagymozgásokat, és nem ijesztették meg anyumat, hogy úristen ennek a gyereknek már énekelni és szavalni kellene fél évesen :DD Nyugi, minden baba fejlődése más és más. Lehet hogy most lassabb, de járni meg lehet hogy gyorsabban tanul meg majd !

2009. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia. Az én babám ma 7 hónapos. Megvan a saját ritmusa, akárcsak a tiédnek. Ha ennyit csinál, akkor nekünk ennyivel kell beérni :o)

Ha valami gond lenne a fejlődésével, a védőnő és az orvos is szólna. Erőltetnünk nem szabad, majd csinálja idővel amit kell. Az én lányom is forog oda-vissza, térdel,hintázik,guggol,hátrafelé szeretne mászni,néha megy néha nem. Három napja mászó pózból felül, néha megmarad úgy, néha akkorát koppan a feje hogy csak na...akkor nagy szemekkel néz rám :o)

Van viszont olyan ismerősöm, akinél már áll a baba, felhúzza magát a kiságyban, de ismerek olyat is akinél a forgásnál megrekedt. Majd később ha már érett lesz rá, csinálja mindegyik azt amit kell(a szervezetük szerint).

Szerintem nem kell aggódnod!!! Nincs elmaradva!!!

Lehet jövőhéten meg majd szaladsz utána... :o))

2009. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!

Ne aggódj! Minden baba más és más ritmusban fejlődik ...

Nekem a nagyobbik 7 hónaposan már egyedül járt, a kisebbik meg 9 hónapos volt, amikor felült.

A gyerekorvostól kértem beutalót gyógytornára, de a kis Lustám ott sem produkált. Aztán egyszercsak négykézlábra emelkedett, 1-2 hét alatt belelendült a mászásba. 11 hónaposan felállt, most 13 hós és önállóan jár!

Ha ezt egy fél évvel ezelőtt mondta volna valaki, nem hiszem el! :)

Nincs elmaradva! De ösztökélheted, amikor hason fekszik,told alá a lábait. Bicikliztesd, és "mutasd meg rajta" hogy kell másznia ... mellesleg, lehet, nem is fog, csak felállni és menni! :)

2009. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

az a gond, h az én dokim pár hós kora óta szajkózza, h lassult fejlődésű, küldözget minket mindenfelé (ahol egyébként ált. megnyugtatnak...). mégis, "rossz" látni, h másé mennyi mindent csinál.


számomra amúgy elképzelhetetlennek tűnik, h 45 hónap múlva ebből a fekvő kicsiből mászó-menő tipegő lesz... nem tudom elképzelni :-D

2009. szept. 23. 09:46
 5/11 A kérdező kommentje:
nem 45. 4-5 :-D
2009. szept. 23. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akarlak,csak egy jó tanács:nem biztos,h mindig hallgatni kell a védőnőre és az orvosra,ha azt mondják,lusta a baba.Sajnos saját ismeretségi körömben,rokonságomban volt ebből baj,addig nyugtatgatták a mamát,h mikor már inkább elvitte szakemberhez,mert úgy érezte,ez biztosan több mint lustaság,kiderült,h már régen el kellett volna kezdeni a gyógytornát.

De a te babád egyelőre még nincs elkésve,most már valószínűleg heteken belül nekikezd valami újnak.:)

2009. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot. az előző kommentemben írtam, hogy már jártunk ezügyben szakembereknél. egyelőre ők nem látnak semmi rendellenest, mégis nekem olyan furi, h őt ennyire nem érdekli ez a mozgásdolog.
2009. szept. 23. 10:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Én az ellentábor vagyok. Azon aggódok, hogy mit kezdek majd 4-5hónap múlva a fiammal. 3hónapos, és 1-2hónappal előbb jár:( Az én babám sajnos túl gyors:(

Forogni akar pelenkázás közben, hasról vissza már forog, ha hason van kúszni akar, ha belém kapaszkodik húzza magát ülésbe, emelgeti a popsit vállat, kinyomja magát, pedig neki még egy darab faként kéne lenni. már most leizzadok, és néha azon aggódok, ez sem normális, hogy ennyire gyorsan csinál mindent. néha szeretném, ha korának megfelelően fejlődne csak.

2009. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam,bocs,utólag olvastam a kommentet.

Tényleg csak azért írtam,mert sokan automatikusan elfogadják,h az orvos szerint lusta,akkor nincs baj.De te utánajártál,akkor viszont biztosan nem lesz gond.Türelem!:))

2009. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Olvasd el ezt, én írtam a 8 hónapos fiamról, milyen gyorsan "behozta" a többieket.

2009. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!