Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már sírni tudnék, mit csinálja...

Már sírni tudnék, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom ( 6 hós ) nem akarja megenni a főzeléket, akármit kotyvasztok neki. Mindent kipróbáltam már amit csak lehet. Egyszerűen megőrülök már attól hogy nem eszik rendesen. Anyámnak meg mindent megeszik akármit ad neki. Miért?
2009. szept. 22. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is ne engedd hogy anyukád etesse, majd ha már szépen eszik mindent veled...

Nem tudom a hozzátáplálással milyen ütemben haladtatok, mert az én lányom akkor nem fogadta el a kaját, amikor gyorsabb tempóban haladtunk, vagyis egyszerre sok ízt ismert meg hirtelen. Ráadásul, ezért, majdnem előröl kellett kezdenem az egészet...Amióta lassítottam azóta minden rendben.

2009. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezted, hogy ő mit főz neki? Úgy értem ízesíti valamivel? Valami titok lehet a dologban, olyan nincs hogy "tudja" melyiket főzted te és azt direkt nem eszi meg. Próbáltad már azt, hogy te megfőzöl neki és anyukád megeteti? Neked még az üveges bébiételt sem eszi meg? Nem lehet hogy állagra az anyukádé jobban bejön neki? Nem túl sűrű amit te csinálsz? Elsőre ennyi jut eszembe.
2009. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha én főzök neki és anyám eteti úgy megeszi. Az üveges se kell neki, még jobban fintorog mintha az enyémet enné. Először én is arra gyanakodtam hogy túl sűrű, de már hígabbra csinálom és úgy sem. A szokásos ízeket adom neki, pl: alma-krumpli, répa-krumpli, sütőtök stb.
2009. szept. 22. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Én is voltam ilyen helyzetben. A gyerek érzi, hogy sík ideg vagy ha etetni kezded, mert tudod hogy csak küszködés lesz a vége. Nyugodj meg, nekem is voltak, meg még vannak olyan etetések, hogy leizzadok a végére.
2009. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Nekem a harmadik babám,de nálunk is anyu tudta csak kanállal etetni először.Valamiért velem nem szeretett enni.Ő is 6 hónapos,ha a mamánál vagyunk,vagy ő jön hozzánk akkor együtt esznek.Ha zavar,hogy nála jobban eszik,akkor lesd meg őket,hátha rájössz mit csinál anyukád máshogy!
2009. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem "átver", tetszik neki, hogy a mama eteti. Szóval ne hagyd egyelőre, hogy ő etesse. És ne adj neki mást, később sem, már nem annyira kicsi, hogy éhen haljon. Legyen finom, amilyet szeret, de utána mindig azzal próbálkozz apránként, hogy lássa, ez van, ezt kell enni. Mivel nem az izzel van baja, hanem a személyek között válogat, szerintem nem lesz ettől semmi baja. Ha egyszerűen csak a főzelék nem jönne be neki, az persze más kérdés... Nézd meg azt is, mi a különbség az etetésben, anyukád hogy csinálja, lehet, van valami fortélya, amit megszeretett a baba. Sok sikert!
2009. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!