Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg fogja szeretni a főzelékeket?

Meg fogja szeretni a főzelékeket?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtük a főzelékeket kóstolni, de nem sok sikerrel. A krumpli répával nem jön be, most almát kevertem bele, de az sem ízlik. Hogyan tudnám ízletesebbé tenni? vagy adjak neki bébiételt? mert azt megette. De nem szeretném ahhoz hozzászoktatni. Tanácsokat várok, a ti babátok mit szeret, és hogyan készítitek el?

A gyümölcsöket magában imádja.


2009. szept. 22. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki üveges bébiételt is, aztán néha csempéssz be neki egy-egy nap saját főzésűt. Egy idő után jobban fogja szeretni a tiédet, mert a frissen főzött zöldségekből finomabb a papi mint az üvegesek. A krumplihoz tehetsz egy nagyon minimális sót, a répa édességével máris más az íze. Hátha így jobban bejön neki!
2009. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Adj a babának sok gyümölcsöt.

2. Próbáld meg a külön főzést. A lányom most is külön szereti a dolgokat, pedig 2,5 éves: előbb lenyalja a vajat, majd megeszi a kenyeret, külön eszi a köretet és a húsit, ha a villára két dolgot rakok és megteheti, akkor valamit leszed róla (ha nem tudja, akkor megeszi vegyesen is, de a saját választása a külön!)

3. Ne erőltesd és kísérletezz: nekünk volt egy étel - a kefir vagy a tejföl - amit az előző pontban leírtak ellenére, a lányom hajlandó volt bármivel megenni. Amikor semmit nem akart enni, akkor ezeket megette. Keressétek meg ti is a kedvencet, ne riadj vissza a legvadabb kombinációktól sem ;), a lányom mézzel szereti a sonkát és a rántottát (ti még ne egyetek mézet, majd 1-1,5 éves korban próbáljátok ki óvatosan).

4. Ha sehogy sem megy a főzelék, se főve, se nyersen, akkor hagyd ki teljesen, cseréld fel gyümölccsel. Pár hónap múlva próbáljátok meg újra, a babák ízlése változik.

5. Jut eszembe - te is eszel a főzelékből??? Mert a legjobb etető a saját példa: én mindig együtt eszem a lányommal, legalábbis a főétkezéseknél és szinte mindig ugyan azt, amit ő. (Na jó, a Sinlacot nem szerettem, de a mellé adott répából ettem én is.)

6. Még valami eszembe jutott - én a főzelékek helyett levest főztem, sűrítés nélkül. Lányom azóta is nagyon leveses.


Sok sikert a kóstolgatásban.


34N+2,5L

2009. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!