Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós kisfiam sírva ébred...

9 hós kisfiam sírva ébred éjszakánként. Csak engem keres vagy valami baj van?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos korától átalussza az éjszakát (eleinte 10-től 9-ig, 7 hós korától 8-tól 7-ig). Két hete felborult ez a rend: többször is 5-kor kelt. Ezt azzal magyaráztam, hogy mivel sokat mozog, kevés neki a napközben elfogyasztott hami (3 étkezést már kiváltottunk), s hamarabb megéhezik éjszaka. Viszont tegnap is és ma is hajnali 3-kor sírva ébredt. Odavettem magunk közé a nagyágyra, simogattam egy kicsit, s visszaaludt. Csak 7-kor kelt. Szóval éhes biztos nem volt. Más is tapasztalt ilyet? Mit tett? Ez is a szeparációs félelem egyik "tünete" lenne? Foga szerintem nem jön.
2009. szept. 22. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
7 hós babámnál ugyanez van 2 éjszakája!Egyből visszaalszik,ha megsimogatom.Szerintem túl sok már a nappali inger nekik, és így dolgozzák fel!Ez csak egy tipp!
2009. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erről olvastam egy olyat, hogy a babák kb. 9 hónapos koruk körül érnek el arra a szintre, hogy "emlékeznek" a szüleikre. Ez így most hülyén hangzik, de azzal magyarázták az ilyen korú babák sírását éjjel, hogy amikor felébrednek, eszükbe jut az anyuka, és megijednek, hogy egyedül maradtak, nincs sehol. Köze van a szeparációs szorongáshoz is. Nem tudom, mennyi igaz ebből, de az első lányomnál mi is tapasztaltuk. Néha megébredt, és hamar sírva is fakadt. Ilyenkor elég volt, hogy a sötétben megsimogattuk a hátát, és meg is nyugodott, visszaaludt. Vagy csak csendben visszafektettük (álldogált ugyanis, minket keresve), és ez a kontaktus elég is volt neki, hogy tudja, ott vagyunk. Aztán az is lehet, hogy a foga kínozza.
2009. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 22. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!