Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi lehet? Mérni nem tudom...

Mennyi lehet? Mérni nem tudom így számolom.

Figyelt kérdés

Nagyon ingadozó a tejem, mérlegem nincs, ezért számolom a kortyokat...Már csak reggel és este szopizik a kisfiam, és azt javasolta a doki, hogy nézzem meg egy darabig mennyit eszik, de pár napra nem akarok mérleget bérelni. Ha mondjuk 100kortyot számolok az megfelel 80-100ml tejnek?

(légyszi ne nézzetek hü..nek, és ne vegyétek viccnek,komolyan kérdezem)

Köszönöm!


2009. szept. 22. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ilyet még nem hallottam...

Szerintem vidd el a védőnőhöz, nála van mérleg és biztosan szívesen megméri.

2009. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Húúú. Még én sem hallottam ilyet, de ha bérelnél egy mérleget, az kevésbé lenne strapás.
2009. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerezz mérleget, ha az orvos ezt javasolta. A korty-számolgatás nem ugyanaz, mint a mérés.
2009. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A védőnő javasolta a számolást, azt mondta ha legalább 100-at nyel az már jó.... A dokitól nem mertem megkérdezni mit szól hozzá, mert gondolom hasonlóan reagált volna mint ti :o)

Még én sem hallottam ilyenről, ezért érdekelt volna a dolog.

Azért köszönöm a válaszokat :o)

2009. szept. 22. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt a számolósdit. A védőnődnek vajon van gyereke?

Úgy tudod legjobban felmérni, hogy elég-e a tejed, hogy a babád elégedett-e. Ha nem sír kaja után, hanem békésen elalszik, akkor minden rendben. Ha 1 óra múlva újra úgy látod, hogy éhes, akkor biztos kevés.

Mindenkinek más erősséggel jön a teje, minden baba más méretűeket kortyol, ezért a 100 korty nem túl reális. Lehet a te babád éppen 300 kortytól lakna jól, az enyém meg 50-nel, szóval szerintem felesleges időtöltés ez.

2009. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van gyermeke, egy 3 fiú. Sajnos a babám nem jelzi ha éhes marad, ugyanis ha csak 30at tud szopizni, akkor sem reklamál. Piciként is ilyen volt, csak akkor vettünk észre hogy baj van, amikor nem hízott két hét alatt semmit. Én éreztem hogy megindul a tejem, azt is hogy kortyolgat, de mégis alig evett, mert nem volt mit :o((

Most ezért kellene tudnom mennyit eszik, mert megint nem hízik, és ha nem elég a reggel-este szopi, akkor pótolnom kell. Csak a tejpépet fogadja el, így az uzsonnát későbbre kellene tolnom. Sajnos a tápszert visszautasítja, így az kizárva. A lényeg, hogy akkor a kortyos számolásra nem adhatok, megyek beszerzek pár napra egy mérleget.

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!!!

2009. szept. 22. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő kihozza a mérleget bármikor el lehet kérni 1-2 hétre. Nálatok nincs ilyen lehetőség?

Mert ez azért így elég gáz Neked.

2009. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nincs ilyen lehetőség, de most beszéltem egy ismerőssel aki kisegít egy mérleggel pár napra. Azt mondta neki szétdurran a cicije, így biztos van elég teje :o)
2009. szept. 22. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!