Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ilyenkor mi van?

Most ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
6 hónapos fiam 8700gr körül van,már elkezdtem a kóstolgatást,este 8-9 körül alszik és vagy éjfél vagy 1 körül felkel,ilyenkor szopizik.Eddig rendesen aludt tovább,de mostanában ezután az éjjeli kelés után 2 óránként felkel.Mindenki azt mondja és nekem már lelkifurdalásom van, hogy valamit elrontottam, hogy egy ekkora gyereknek nem szabadna már felkelni.És igazából nem az bánt amit mondanak, hanem ahogy mondják.Még nem alussza át az éjszakát?( a hangsúlyt sajnos nem tudom, hogy leírni,de gondolhatjátok)Most akkor tényleg én rontottam el?És mitől alszik ilyen rosszul?
2009. szept. 21. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Ezek szerint én mégjobban elrontottam, mivel 8 hónapos lesz a lánykám hétfőn, és éjszaka éjfél után két óránként ébred szopizni (alvás 7-8 óra között). Kezdetben azt hittem, hogy a nyári nagy meleg miatt van. Anyukám azt mondta ne izguljak, majd leszokik róla. Sógornőm szerint valami laktató ételt kéne neki adni lefekvés előtt, hátha akkor átaludná az éjszakát. Ezzel csak két probléma van: 1 a tejpéptől nem tud kakilni, 2 fürdés utáni öltöztetéskor olyan hisztibe kezd, hogy csak a cici nyugtatja meg, ezért nincs lehetőség akkor mással megetetni. Én a grízen gondolkodok (vízzel főzném, gyümölccsel extráznám), hogy azt főzök és fürdés előtt adok neki, hátha... Úgyhogy szerintem ne izgulj, és sem teszem.
2009. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Atya világ! A gyerekek még két éves korukig ébredeznek fel. És nem a kaja miatt. Annyi minden okozhatja: fogzás (te még nem látod, de ő már érezheti), most kezd mozgolódni, arra is ébred ha hasra fordul és nem tud visszaforogni, fejlődési ugrás előtt áll, mozgalmas napok vannak (vagy csak számára mozgalmas), oda akar bújni anyához. Ebben a korban teljesen normális, ha ébrednek. Aki mégsem, az a nagyon ritka kivételhez tarozik vagy "megtanították" arra, hogy egyedül aludjon. Tarts ki lehet, hogy ez most átmenetileg így van aztán javul kicsit, de később megint visszatérhet. Sokan fogják itt javasolni, hogy trenírozd, a te dolgod. Én nem tenném. Ha ezt nem akarod, javaslom mindenképp aludjatok egy szobában, sőt ha teheted, szereld le a kiságy egyik oldalrácsát és told az ágyatokhoz, hogy egy szintben legyenek. Így a legkönnyebb átvészelni.
2009. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, hogy a gyerekkel egyébként minden rendben van, akkor valőszinűleg a tej mennyisége, vagy minősége a gond. De viszont ha éhes lenne, az miatt kel kétóránként, akkor mi van nappal? Napközben, hogyan és mivel, mennyivel eteted? És éjszaka mennyit és hogyan szopik? Nem lehet, hogy elalszik éjszaka szopizás közben, mielőtt jóllakna? Ekkora babának már ki kellene birnia esetleg egy ébredéssel az éjszakát, annyi a kérdés, amire nincs válasz, magadnak kellene végiggondolnod, tejet megnézetned, és úgy megtalálni a megoldást, és ne is halogasd sokáig, mert hozzászokik, hogy éjszaka is terülj asztalka van, később fájdalmas lesz leszoktatni, másként viszont neked is szükséged van pihenésre.
2009. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

1. ez teljesen normális, nagy gyerek, gyorsan emészt, a tej nem olyan mint a táp, hogy korlátlanul van, csak annyit eszik amennyit adni tudsz, és lehet, hogy ez nem mindig elég.

2. lehet, hogy csak kényelmi szopi- és akkor mi van, ha nekemód jó, neki jó, akkor kinek mi köze hozzá

3. mintagyerek nincs, csak hazudnak, ha akarsz te is hazudd, hogy átalussza az éjszalkát, ha kellemetlen, vagy ne mondj semmit.

4. nem tartozol senkinek magyarázattal vagy felelősséggel CSAK a gyereknek, ő nem fog ezért számonkérni, viszont az ellenkezőjéért már igen.

5. tiszteletreméltó, hogy veszed a fáradtságit és ha ki is merülsz szoptatsz és nem adod fel

6. Gratula ls hajrá így tovább az előttem szóló anyukának is, én 13 hónapig csináltam és a fima szeretét kapom cserébe, ami minden nap bizonyítja, hogy megérte!

2009. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Reggel 8 kor szoptatom, 10 kor gyümölcs aztán 13 kor szoptatom és 16 és 19 kor megint szopi,a főzelékeket most fogom neki majd bevezetni.
2009. szept. 21. 21:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy ilyenkor mi van,de nálunk ugyan ez a helyzet,csak az én bébim ma 7 hónapos és este 8-kor lerakom aludni,de legkésőbb 11-kor kezdi a műsort!eljutottunk odáig,hogy egy éjszaka alatt 6-szor!!!!volt fen,és egyre nehezebben aludt vissza!!

Ez megy már pár hete,mindig vártam,hogy jobb lesz a helyzet,de nem lett!!

azt javasolják,hogy hagyjam hagy sírjon,de erre nem vagyok képes.

Tegnap éjszaka a következőket csináltam:semmi cici egész éjszaka,ő napközben hígított gyümilevet iszik,mert azt szereti,éjszakára teát kapott,hason alszik úgyhogy kénytelen vagyok felvenni megitatni,de csak iszik semmi ringatás,semmi séta vissza az ágyba.

tegnap "csak" négyszer volt fenn,első két alkalommal elég hamar visszaaludt,addig simiztem a hátát még elaludt,3.alkalom majdnem 1 óra hossza volt a 4.húsz perc.

hajnal fél 5-től reggel 7-tig viszont aludt,ami eddig csak úgy ment ha nálam aludta nagyágyba!

kiváncsi vagyok a ma éjszakára remélem már jobb lesz!!!

nekem is azt mondták,hogy én csinálok valamit rosszul!!!fel a fejjel!nem vagy egyedül!

2009. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szívesen kelek fel hozzá, bár hulla vagyok sőt néha azt sem tudom, hol vagyok úgy pattanok ki az ágyból.Már külön alszik egy hónapja, mert allergiás vagyok és nem akartam Őt zavarni azzal, hogy tüsszögök,fújom az orromat stb...Szeretem ilyenkor amikor odabújik,és ha nem is tudatosan még simogat a pici kezével.Csak nem értem mért kell okosnak lenni és mást lehurrogni.
2009. szept. 21. 21:38
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos sem a vizet sem a teát nem issza meg.Sőt a gyümölcslevet is csak úgy hogy vagy kanállal vagy annak kupakjából adom.
2009. szept. 21. 21:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a tejem tápláló,bár nem tudom hol lehet megnézeti és bevallom nem is hallottam ilyet még.Ha nem lenne tápláló nem lenne ennyi idősen ilyen súlyba szerintem,de lehet, hogy tévedek!
2009. szept. 21. 21:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztosan tápláló, mert az én lányom 11 hósan nincs 8700 gramm.
2009. szept. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!