Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg turmixoljatok az egyeves...

Meg turmixoljatok az egyeves babatok eteleit?

Figyelt kérdés
En sajnos meg igen mert ha a hus nem pepes akkor nem hajlando megenni csak oklondozik tole.
2009. szept. 21. 16:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a hússal van gondja, akkor azt egy kevés zöldséggel turmixold, a többi zöldséget meg nyomkodd össze villával. Nálunk bevált.

Ha nem kap olyan ételt, amiben darabkák vannak, akkor nem tanul meg rágni. Később is rágás nélkül akarja lenyelni az ételeket, ami nem teszi lehetővé a megfelelő emésztést. A rágás megszokásához és a mozdulat elsajátításához nincs szükség fogakra. Az viszont fontos, hogy lássa, hogyan eszel és rágsz, mert azt utánozza. Ezért kell együtt enni a babával. Segíthet még a tanulásban, ha minden étkezésnél kap valami ennivalót a kezébe. Nagyobb darabb főtkrumplit, répát a levesből vagy kekszet, almagerezdet, banánt stb. Sok sikert!

2009. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a husi kérdést úgy oldottam meg, hogy nem főztem száraz húsokat, mint csirke vagy pulykamell. Helyette darált pulykahusi (szárnytőből), csirke comb, csirkeszárny és olyan puhára főztem amilyenre csak tudtam csak tudtam. Így nagyon porhanyós lesz és szinte szétmálik a szájában a pici falat. Most 16 hónapos a lányom, de a rántott csirkemellett még most is utálja, pedig már egy éves kora óta tökéletesen rág. Majd ha kint lesz az összes foga megeszi, nem erőltetem. A Tiéd meg a két fogával szegényke, még nehezebben rág, ne erőltesd. Néha próbálkozz be a husival, előbb utóbb elfogadja. Nálunk sem egyik napról a másikra ment.
2009. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem is töröm össze, két foga van. Nem szereti a pépeset. Csak a szilárd falatkákat.
2009. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos, most már van 6 foga. 9 hónaposan jött ki az első. 8 hónapos kora óta csak azt az ételt fogadja el, ami nem pépes. Eleinte villával törtem össze a kész darabkákat, most már csak akkor eszik, ha darabos ételt kap. Szépen összenyomja ("összerágja") az ínyével. Esetleg tényleg adhatsz neki puhára főtt zöldségeket, amiket maga tehet a szájába... ne izgasson, ha esetleg maszatos lesz utána..víz és mosószer mindig akad :))))
2009. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tanacsokat. Minden jot kivanok !!
2009. okt. 1. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!