Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok véleményt erről?

Írnátok véleményt erről?

Figyelt kérdés

10 hós a lányom, 7 kg. Anyatejes volt hat hós koráig, már csak este, éjjel esetleg reggel szopik és szinte mindent eszik nap közben. Egyik nap többet, másik nap kevesebbet. 5 hós kora óta volt olyan hogy egyik hónapban nem hízott, a másikban pedig fél kilót. Doki szerint minden ok, nagyon sokat mozog és lemozogja amit megeszik. Ez igaz is, két hónapja körbesétálja a kiságyat, fogom a kezét sétál, bármi mellett feláll, mászik mint a csuda. Szereti a könyveket, sokmindent megismer már az ismerős könyvekben és mutatja ha kérdezem hol a labda, stb.

Anyósom szerint azért ilyen pici, mert nem vizet iszik, hanem gyümölcslevet és teát. Mikor inni kezdtünk, (hozzátápiig szopizott ha szomjas volt) akkor csak a gyümilevet fogadta el és 7 hós volt mire megtanult cumisüvegből inni. Most már iszik teát is, meg néha a vizet is elfogadja.

Szóval mi a véleményetek,pici a lányom? És valóban azért kicsi, mert nem iszik elég vizet????????


2009. szept. 21. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden oké vele. A víz a legjobb a szomjúságra és ő úgy is jelzi, ha szomjas.

Ha aktív, lemozogja, amit evett.

Ha a gyarapodás továbbra sincs, lehet vashiány is a háttérben. De ha minden nap kap húst, tápszert, ez a lehetőség kilőve.

2009. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a gyermekorvos és a védőnő úgy gondolja, hogy megfelelő a súlya, akkor ne aggódj! Vannak olyan gyermekek akik kevésbé híznak.
2009. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi sem vagyunk égimeszelők, én 160 cm vagyok, párom 170 körül. Apósom meg 14 éves koráig 100 cm volt, aztán ő is 170 körül van. Későn növő típusok, kamaszkorban nőtt a párom is nagyon, egy nyárom 10-15 cm-t.

Nem aggódom, szerintem is minden ok a picimmel.

Csak anyósom már a türelem mintaképe páromat is idegesíti ezzel a víz miatt nem nő rendesen (szerinte) a gyerek dologgal.

Én fél kilóval voltam több ebben a koromban mint most a lányom, csak én tápszeres voltam, a lányom meg soha nem evett tápszert.

2009. szept. 21. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!Ez a vizes dolog marhaság!Mármint anyósod előadásában.Egyébként itt nálunk a csapvíz meleg,engedhetném estig,akkor is,ráadásul nekem megfájdul tőle a gyomrom.Én sem iszom már vagy 10 éve,de gyerekoromban szerettem,és mégis 165 centi vagyok csak.

A nagyobbik lányom 8 kiló volt 1 évesen.A kicsim 9 kiló 6 hónaposan és nem issza meg a vizet,sőt a teát is csak 2 hete.

2009. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem kell aggódnod, ez a vizes dolog meg aztán tényleg jó nagy hülyeség. Nálunk is hasonló a helyzet, mármint ami az ivást illeti. Kicsinek mindig csak vizet adtam neki, és azt hittem, hogy nem tud cumisüvegből inni. Aztán egyszer adtam neki gyünölcslevet, hát akkor aztán egyből ivott. Én babám inkább egész nap nem izsik, ha csak víz van, pedig nem akartam, hogy hozzászokjon az édeshez, de nem tudok mit tenni. Szerintem ne aggódj.
2009. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a víznek és a súlynak semmi koze egymáshoz.Lányom csak vizet iszik, 1 éves és csak 8 kg,szintén anyatejes.Szerintem ilyen tipusok.
2009. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!