Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi plusz költséggel jár a...

Mennyi plusz költséggel jár a második gyerek? Sokkal több? ma pozitivat teszteltem

Figyelt kérdés
és h most nem legjobb pénügyi helyzetunk,és nem tudjuk mit tegyunk
2009. szept. 21. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi most tervezzük a tesót és csináltam egy-kis költségvetést. Nagyon keveset kell majd a babára költeni.

Nekünk megvan minden, kiságy, kád, textilpelus, ruha, babakocsi, cumisüvegek, törülköző, légzésfigyelő, takaró, szóval minden.

Amit meg kell majd vennünk, az a pelenka, cumisüveghez új fejek, egy-két új body (tescos 3-as csomagot fogjuk venni).

Ha más lesz a neme mint az elsőnek, akkor picivel többet fogunk ruhákra költeni szerintem.


Az igazi plusz költséget az jelenti, hogy nem megyek vissza dolgozni.

2009. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lényegében mindegy, hogy 1 gyereknek főzöl, vagy kettőnek, ugyanannyi munka, csak kicsit több nyersanyag kell hozzá.


Kell majd +ágy, +íróasztal (ha suliba mennek), jó ha lesz majd külön szobája is, főleg ha más neműek.


Az óvodában, iskolában 2x étkezésidíj, 2x tankönyvek, 2x iskolaszerek, 2x különórák, 2x osztálypénzek...


Ha elkezded kiszámolni, akkor égnek fog állni a hajad és rohansz elvetetni a gyereket.


De én azt mondom, hogy : NE SZÁMOLJ!!!

Nagy igazság van abban a mondásban, hogy "ha az Isten bárányt adott, ad majd hozzá legelőt is!"... :D

Hihetetlen, de ez mindig bejön!

A szülők/rokonok váratlanul besegítenek, mindig lesz kolléga vagy ismerős, akik szívesen odaadják a gyerekeik kinőtt ruháit, váratlanul jó állás is adódik majd jó fizetéssel...

2009. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak üzenem, sajnos nem mindig ad az isten a bárányhoz legelőt. Ilyenkor van az, hogy zsíroskenyéren él a család vagy elveszik a szülőktől a gyerekeket. Lehet, hogy a te környezetedben nincsenek ilyenek, de én sajnos már sok ilyet láttam. :-(


Kedves kérdező! Szerintem számold össze, hogy mi az, amire kezdetben szüksége lesz a kicsinek havonta. Pelenka, popsitörlő, egyebek. Ha ezekre elegendő plusz pénzetek van havonta, akkor semmiképpen ne vetesd el! Csak az első 1-2 év nehéz, utána ha visszamész dolgozni, akkor sokkal könnyebb lesz.

2009. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem eleinte nem jár sok plusz költséggel, hiszen a nagynak már mindent megvettetek, ami drága. (babakocsi, kiságy, pelenkázó, etetőszék stb.)

Majd ha iskolások lesznek, akkor kerülnek majd többe, pl. tankönyvek. Na, meg akkor már nem adhatod rá, amit a tesó kinőtt, vagy legalábbis nem nagyon fog neki tetszeni.

De addigra, ha már dolgozol, csak nem lesz olyan nagy gond.

2009. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is a gólya hozott egy második babát, de megtartjuk, mert az elsőről minden megmaradt és tényleg segítenek a rokonok szerintem. Ne vetesd el, ha csak nem muszáj. Majd később kerülnek többe amikor oviba, suliba mennek, de akkor talán jobb világ lesz.


15 hós baba anyukája és 14 hetes kismami

2009. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne idegeskedj, nem lesz gond. Ha egynek sikerült megadni amire szüksége van akkor menni fog a másiknak is. Nem kell megvenni mégegyszer az alapvető dolgokat mint pl a kiságy, kád, stb..

És szerintem is igaz az a mondás: ha az Isten bárányt adott, ad majd hozzá legelőt is! Csak tenni kell érte, mindent meg lehet oldani csak akarni kell.

2009. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!