Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lázzal járó betegség...

Milyen lázzal járó betegség van jelenleg?

Figyelt kérdés

A férjem és egy ismerősünk is 1-2 nap alatt átesett rajta, nekik lázzal, fejfájással járt, de semmi több. Viszont most a 17 hónapos kisfiam lázas (38-38,9 fok között volt az éjjel), de amúgy jókedvű. Orvoshoz nem vittem még, mert ahova tartozunk, ott most túl sok a beteg gyerek.

Tapasztaltatok hasonló tünetet?


2009. szept. 21. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, influenza-szerű tünetek, nem is kell orvos, ha 3 nap alatt lemegy a láz, csak elkapna a váróban valami felülfertőzést rá a legyengült immunrendszere. Hívd a dokit, ha kijönne megnézni, az lenne a legjobb. Nálunk 8 hónaposhoz kijött inkább, nehogy a váróban legyen gond, de nem is kellett volna kijönni, lázcsillapítás, több folyadék és kész, teafa olaj párologtatás, vitamin (Cebion).

Férjem, 4 éves gyerekem és 8 hónapos gyerekem is átment rajta...

2009. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk ugyanez van, péntek óta van hőemelkedése, szombaton már láza is volt, vasárnap estére már 38,6 volt. Első nap lázon kívül semmi más tünete nem volt, másnap (és azóta minden nap egyszer, már ma is) híg széklet. Ma eddig láza nem volt, most alszik és délután várjuk a gyerekorvost. Hétvégén az ügyelet is kinn járt, de mivel lázon kívül nem látott más tünetet, így csak azt csillapítottuk. 16 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem írni (előző vagyok) nálunk sincs a kedvvel gond (talán kicsit sírósabb) és az étvágya is változatlan.
2009. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk a láz már teljesen elmúlt, viszont azóta kiütések vannak. Délelőtt kezdődött, először csak úgy tűnt, hogy kipirult az arca a láztól, mert az arca kissé piros foltos lett. De estére már sok apró petty is jött elő, elsősorban a karján és a combján hátul. Máshol még nem jött, de gondolom, csak idő kérdése. Egyébként teljesen jókedvű, eleven, mint szokott lenni, a tekintete is tiszta. Én rózsahimlőre gyanakodnék, de mégis furcsa lenne, hiszen közel 2 hónapja kapta meg a 15 hónapos oltást, amiben van ellene oltóanyag. Hamarosan doki bácsi lesz belőle, de ha addig még olvassa valaki és leírná, hogy szerinte mi lehet ez, örülnék neki! Köszi!

2009. szept. 21. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Előző vagyok. Nálunk is elmúlt a láz és nálunk is tegnap kezdődött a pöttyösödés, a babám hasán, karján, nyakán. Amikor a doktornő itt volt, még nem voltak a pöttyök, így ő a lázból és a hasmenésből valamilyen vírusra következtetett, illetve belejátszik szerinte az, hogy nagyon be van durranva a kislányom ínye, jönnek a fogai sorban. Vizelet vizsgálatot csinált még tegnap, minden negatív, egy kis minimális bacilus volt benne, de annyira minimális, hogy nem írt fel rá semmit. Ennyit tudok egyelőre elmondani, de a tünetek hasonlóak.
2009. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Nálunk mostmár a pöttyök elhalványodtak, viszonylag hamar is, hiszen még alig jöttek ki. Viszont megint lázas volt az éjjel :-( . Végül ma fog majd kijönni a doktor bácsi. Kíváncsi vagyok, mi lehet ez.

Jobbulást nektek!

2009. szept. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!