Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babának mit adjak,...

4 hónapos babának mit adjak, ha fogy a tejem?

Figyelt kérdés

Este már a fagyóból kell pótolnom, nappal pedig mindkét cicit kiszívja, 4x eszik.

Félek, ha elfogy a tejci, mit fog enni?

Szedek ricinus communist is.


2009. szept. 21. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
MOre milk kapszula segíthet. Brendonban lehet venni és néhány gyógynövényesnél. Amúgy ha többször tennéd mellre, több tejci lenne. Próbáld este fürdés előtt egy fél órával vagy kicsit korábban és fürdés után is ciciztetni. Fejd a cicid,amivel a szopit kezdted üresre minden szopi után. Igyál jó sok mentes vizet (4 l napi kell). Ha ugy érzed,hofy nem jön vissza a több tej,marad a tápipótlás,mert a tehéntejhez és a főzikhez még majdhogynem pici, de egy -két hóig ha kihúzod még a szopival, ugyis jönnek a gyümik/főzik.
2009. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 3,5 hónapos volt a babám, mikor kevésnek bizonyult a tejem.Egy hétig szopiztattam napi 8-10 alkalommal, néha többször ha elfogadta, és valamivel több tejem lett. A lényeg, hogy neki elég volt, fejni nem tudtam utána, de mindíg próbáltam. Aztán megjött a mensim, és jóval kevesebb lett megint. Én 5hónapos korában gyümölcsel pótoltam a délutáni szopit. Alma,őszibarack, aztán már jöhetett a többi. Szépen lassan kiváltottuk az uzyonnás szopit, majd a tízórait. Most 7hónapos, reggel és este csak szopizik már egy hete, ebég után kínálom még, de nem kell neki. Tízóraira gyümölcsöt kap, ebédnek főzeléket husival, délután pedig tejpépet. Néha túrót vagy joghurtot gyümölcsel, ha kevésnek bizonyul a tejem, hogy meglegyen a napi tejalapú kaja. Nekem ezt orvos javasolta, mert a tápszert nem fogadta/fogadja el, így csak ez volt megoldásként. Szerintem ha már elmúlt 4hónapos, nyugodtan megkínálhatod tejpéppel vagy gyümölcsel szopi után, hogy estére legyen elég. Próbálkozhatsz a kapszulával is, elég drága, van akinek segít, van akinek nem. A ricinuson kívül van még más tejserkentő, urtica urens, teák amikből napi 2litert kellene inni, alkoholmentes sör...stb. Sokmindent ki lehet próbálni, de igazából szerintem a többszöri cicire tevés az ami visszahozhatja vagy növelheti a tej mennyiségét. A lényeg hogy ne idegeskedj, mert akkor minden erőfeszítés felesleges. Pihenj és igyál megfelelő mennyiségű folyadékot is. Szorítok hogy sikerüljön, majd írj hogy mi a helyzet!!
2009. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb tejszaporító a gyakori szoptatás. Ugyanis a tested ekkor azt a jelzést kapja, hogy több tej kell, ezért többet is fog termelni. A homeos bogyók segíthetnek, de csak attól még ne várj nagy csodát. Érdemes pár napig sűrűn - értem ez alatt 2 óránként - szoptatni. Ha éhes, el fogja fogadni. Így több inger éri a melled, s pár napon belül több tejed lesz, nem kell pótolni. Hidd el, ez a legjobb megoldás!
2009. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen!

A gyakori szopiztatást megpróbálom, bár sokszor pont úgy alszik el, h. szopi után 1,5-2 órával és ilyenkor alszik akár 2 órát is, így nem tudom 2 óránként szopiztatni. De ha ébren van, megpróbálom.

Egyébként nem veszem észre rajta, h. éhes lenne, nem sír.

2009. szept. 21. 14:27
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszolónak:

Sajnos ma reggelre nekem is megjött :(((( Lehet, h. emiatt lett kevesebb a tejem? És ez már nem is áll vissza, ha elmúlik? Illetve innentől kezdve beáll a ciklusom?

Úgy tudtam, h. aki szoptat, addig nincs mensi. (De gondolom, ez mindenkinél más)

Mindenesetre mától megpróbálom a gyakoribb szopizást (2 óránként).

Tegnap délután adtam neki barackot, nagyon ízlett és nem volt tőle semmi baja.

2009. szept. 22. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. 2.vagyok. Nagyon változó hogy kinek mikor jön meg. Van ismerősöm aki 9hónapja szoptat és se híre, se hamva a mensinek... Sajnos nekem nem segített a többszöri szopi sem, csak ideig óráig volt hatásos, és a sok szenvedés után úgy döntöttem, hogy inkább foglalkozom a picivel és nem egész nap szoptatok. Attól nem fejlődik, hogy egész nap a cicin lóg....:o) Neked még van értelme megpróbálni, főleg ha el is fogadja. Számíthatsz rá, hogy mensi előtt kevesebb lesz a tejed, nálam is így van. Egy héttel előtte már érzem, hogy valami nem stimmel. Remélem neked sikerül fentartani a mennyiséget, és jó sokáig szoptatni is tudsz a hozzátáplálás mellett is!!
2009. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!