Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiszáradt a bőre, mivel kezeljem?

Kiszáradt a bőre, mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

másfél hetesek vagyunk, és kislányom elkezdett hámlani. ez még vmi újszülött hámlás vagy vmi baj van??? minden este alaposan fürdünk, ráadásul orvos által felírt fürdetővel, mégis hámlik itt-ott (ujjak között, csukló hajlat pl). mit lehet használni ellene és kell-e egyáltalán ezt kezelni vagy ez normális jelenség ennyi idős korban?

előre is köszi


2008. jún. 12. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ez még valószínű börregeneráció. valamelyik baba azonban érzékeny az orvosi fürdetőre is. babaolajat használj, de mindenképp konzultálj a védőnővel, mert látatlanban nagyon nehéz segíteni. A hajlatok pedig különösen érzékenyek lehetnek.
2008. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ez még lehet akár a magzatmáz maradványa, sokszor hetekig kopik le. Azonban ha szárazság, akkor ajánlom neked a nekünk bevált módszert: csak minden másnap fürdetni, akkor is fürdés előtt vékonyan kend be Weleda bio kalendula olajjal. (az egyetlen olyan termék az én kutatásom szerint, amiben SEMMI szintetikus anyag nincs, lehet van másik is, de én ezt találtam). Fürdés után meg szintén vékonyan babamasszázs keretében be szoktam kenni weleda bio kalendula krémmel. A hajlatokat meg vattára csepegtetett olajjal törlöm át. Biztosan több módszer is van ami hatásos, nekünk ez vált be.
2008. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-Nekem 6 hetes a babám, nekem is őrülten hámlott.

A doki írt fel neki gyógyszertári testápolót, azzal kenem, de még mindig hámlik neki itt-ott. Nekem nagyon sárga volt (fény alatt volt sokat) és azt mondja az orvos azért hámlik annyira.

2008. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!