Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 2 hónapos babátok?

Mennyit eszik 2 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 550 és 750 között eszik egy nap,lassan 5 kg.Nem kéne többet ennie?Egyébként tápszeres.Egyszerűen nem eszik többet.
2009. szept. 19. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, tudja ő mennyit kell ennie, nem írtad mennyivel született de 2 hónaposan 5 kilós szerintem pont ideális! Én szoptatom ugyan, de az elején folyton azon görcsöltem eszik e eleget, mértem stb. ha látod hogy szépen gyarapszik, nem nyűgös kiegyensúlyozott baba, akkor biztos eleget eszik:)
2009. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 2 hónapos kisfiam 120-130 milliket eszik, tápszeres, 5-ször vagy 6-szor naponta. 5 kg körül van ő is, szóval nincs gond. A babák tudják, nekik mennyi az elég, mennyi esik jól.
2009. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De jó nektek:)

Az én 2 hónapos lányom alig eszi az 500-at,azt is tizenvalahány evésre.:((

Egyébként 5 kg 59 cm- 3300-al jöttünk ki a kórházból.

Folyton mosolyog,gagyorászik,jár keze-lába:)

Tök jó kedvű.

Csak anyatajet kap.Nem tudok egyszerűen többet bele tuszkolni.

Hétfőn beszélek a gyerekorvossal.

Félek,h mit fog rá mondani.

2009. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia,az én fiam ugyanez.Sokszor eszik keveset.
2009. szept. 20. 09:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi kislányunk még nincs 2 hónapos. Pontosan 7 hetes,és 3 napos,és nálunk van,hogy 10-13-szor is eszik egy nap. Viszont nálunk már volt,hogy egy nap majnem lecsúszott 1 liter is./950gramm-ez egy hete volt kb./ De amúgy az átlagos napi fogyasztása olyan 800 és 900 között mozog. Hízik is rendesen.. :) Most olyan 5,5 kg lehet,majd ma fogjuk megmérni.. Amúgy 3350-el született,és 3100-al hoztuk haza. Nekem az mondta a gyerekorvos,mikor kérdeztem,hogy mennyi az az átlag,amit ilyenkor megesznek a kicsik,és azt mondta,hogy a test kilógrammot kell megszorozni 150-el,és akkor kijön az átlag fogyasztás.Úgyhogy a te esetedben az 5 kilós babánál 750mg. /5x150/ Ha meg hogy írtad,hogy még nincs is 5 kiló,akkor meg benne vagytok az átlagban. Meg ha nem is eszik többet,akkor meg jóllakott..gondolom erőltetni nem lehet.. :) Nálunk volt,hogy egy alkalommal csak 40-50-et evett,és próbáltam még odatenni a cicimet a szájához,de elhúzta a

2009. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi kislányunk még nincs 2 hónapos. Pontosan 7 hetes,és 3 napos,és nálunk van,hogy 10-13-szor is eszik egy nap. Viszont nálunk már volt,hogy egy nap majnem lecsúszott 1 liter is./950gramm-ez egy hete volt kb./ De amúgy az átlagos napi fogyasztása olyan 800 és 900 között mozog. Hízik is rendesen.. :) Most olyan 5,5 kg lehet,majd ma fogjuk megmérni.. Amúgy 3350-el született,és 3100-al hoztuk ha

2009. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi kislányunk még nincs 2 hónapos. Pontosan 7 hetes,és 3 napos,és nálunk van,hogy 10-13-szor is eszik egy nap. Viszont nálunk már volt,hogy egy nap majnem lecsúszott 1 liter is./950gramm-ez egy hete volt kb./ De amúgy az átlagos napi fogyasztása olyan 800 és 900 között mozog. Hízik is rendesen.. :) Most olyan 5,5 kg lehet,majd ma fogjuk megmérni.. Amúgy 3350-el született,és 3100-al hoztuk haza. Nekem az mondta a gyerekorvos,mikor kérdeztem,hogy mennyi az az átlag,amit ilyenkor megesznek a kicsik,és azt mondta,hogy a test kilógrammot kell megszorozni 150-el,és akkor kijön az átlag fogyasztás.Úgyhogy a te esetedben az 5 kilós babánál 750mg. /5x150/ Ha meg hogy írtad,hogy még nincs is 5 kiló,akkor meg benne vagytok az átlagban. Meg ha nem is eszik többet,akkor meg jóllakott..gondolom erőltetni nem lehet.. :) Nálunk volt,hogy egy alkalommal csak 40-50-et evett,és próbáltam még odatenni a cicimet a szájához,de elhúzta a száját,úgyhogy nem volt mit tenni...na ilyenkor van az,hogy 13-szor is eszik egy nap..Az azért nem olyan jó buli..hogy éjjel leteszem altatás után,és kb.3/4-1 óra múlva már nyöszög,hogy ő milyen éhes.. :) Az már csak ajándék számomra,ha hagy egy olyan 3 órát éjjel lefekvés után aludni.. :) Na mindegy...ez már az én "bajom"..:) Szóval szerintem az a lényeg,ha kiegyensúlyozott a babád,akkor nem lehet ott gond. De azért persze kérdezd meg az orost,ha mész,mert az a tuti! :) Én még csak első babás vagyok,így persze nem nagy a tapasztalatom..,csak azt írom le,amit én gondolok,vagy amit az orvos mondott,mikor megkérdeztem ezekről a dolgokról..


További szép napot neked! :)

2009. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most néztem meg,hogy hogy küldte el....Bocsi csajok...!
2009. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én 2 hónapos fiam 840-et eszik egy nap. Tápszeres, szép egészséges, vidám, mosolygós baba. A védőnőnél mindenre 100%-ot kapunk. A dokinő szerint pufika. :-)
2009. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!